Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML, C++] Błąd: "undefined reference to `(...)`"

Ostatnio zmodyfikowano 2011-08-12 13:41
Autor Wiadomość
RoinarN
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-10 11:00:13
Ogólnie wolałem pracować na VS, ale podczas przerabiania książki Bjarne Stroustrup'a miałem tam kilka błędów z bibliotekami, które no po prostu nie chciały się dać naprawić, próbowałem wszystkiego, no i przesiadłem się na CB, jakoś poszło
P-38641
Dark
» 2011-08-10 11:03:30
Ja jakoś nie miałem problemu z bibliotekami domyślnymi, chyba że dołączałeś ręcznie jakieś liby, wtedy pewnie zrobiłeś coś źle
P-38643
m4tx
» 2011-08-10 11:06:28
@m4tx a gdzie rozszerzenia libów?

Wtf... Po co? O_o

@RoinarN zmień może PollEvent na GetEvent. Powinno zadziałać.
P-38644
Dark
» 2011-08-10 11:09:19
@m4tx jak wolisz :P
P-38646
m4tx
» 2011-08-10 11:11:54
@Dark to jest nawet ułatwienie, bo zawsze to kilka znaków mniej do napisania i portowanie na inne systemy :P No i bez rozszerzenia nazwa biblioteki wygląda czytelniej :)
P-38647
Dark
» 2011-08-10 11:18:12
@m4tx Nie masz pełnej racji na przykład w Visualu trzeba określić rozszerzenie, bo inaczej włącza zamiast tego plik z rozszerzeniem .obj , czyli nie zawsze to działa nawet jak lepiej to wygląda
P-38650
m4tx
» 2011-08-10 11:20:28
@Dark o, to o tym nie wiedziałem. Cóż, Visuala używałem przez kilka dni, potem kolega namówił mnie na C::B i... nie żałuję :P Zwłaszcza teraz, jak przeszedłem z Windowsa na Linuksa (tego też nie żałuję ;) )

Hm... I... Kolejny dowód na to, że GCC jest lepsze? :P

No, ale koniec offtopu.
P-38651
RoinarN
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-10 11:23:24
Dobra dobra dobra, bo widzę że się rozkręciło :)
Zrobiłem jak na 1 filmiku który mi podałeś, i k. wszystko działa ;]
Dobra teraz zacznę coś może zrobię, jak będą błędy to będę pisał...
A co do pytania wyżej, miałem tam podane biblioteki GUI.h, Graph.h, Simple_Window.h i Window.h, musiałem po prostu je przenieść do folderu include, ale potrzebowałem też std_lib_facilities.h, miałem ją ale jakieś tam błędy zwracało że nie ma jej 0.0
Dobra kończę temat idę do kursu, dzięki wielkie za stracony czas na pomoc...

@NOSZ KURDE!!!!
I jak tu się nie denerwować...
Pierwsza lekcja kursu, kod źródłowy:
C/C++
#include <SFML/Window.hpp>

int main()
{
    sf::Window oknoAplikacji( sf::VideoMode( 800, 600, 32 ), "Kurs SFML - http://cpp0x.pl" );
    while( oknoAplikacji.IsOpened() )
    {
        oknoAplikacji.Display();
    }
    return 0;
}

No i oczywiście pełno błędów:
------ Build started: Project: sfml, Configuration: Debug Win32 ------
Compiling...
main.cpp
Linking...
main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "public: virtual __thiscall sf::Window::~Window(void)" (??1Window@sf@@UAE@XZ) referenced in function _main
main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "public: void __thiscall sf::Window::Display(void)" (?Display@Window@sf@@QAEXXZ) referenced in function _main
main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "public: bool __thiscall sf::Window::IsOpened(void)const " (?IsOpened@Window@sf@@QBE_NXZ) referenced in function _main
main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "public: __thiscall sf::Window::Window(class sf::VideoMode,class std::basic_string<char,struct std::char_traits<char>,class std::allocator<char> > const &,unsigned long,struct sf::WindowSettings const &)" (??0Window@sf@@QAE@VVideoMode@1@ABV?$basic_string@DU?$char_traits@D@std@@V?$allocator@D@2@@std@@KABUWindowSettings@1@@Z) referenced in function _main
main.obj : error LNK2019: unresolved external symbol "public: __thiscall sf::VideoMode::VideoMode(unsigned int,unsigned int,unsigned int)" (??0VideoMode@sf@@QAE@III@Z) referenced in function _main
C:\Documents and Settings\Właściciel\Moje dokumenty\Visual Studio 2008\Projects\sfml\Debug\sfml.exe : fatal error LNK1120: 5 unresolved externals
Build log was saved at "file://c:\Documents and Settings\Właściciel\Moje dokumenty\Visual Studio 2008\Projects\SFML\Debug\BuildLog.htm"
sfml - 6 error(s), 0 warning(s)
========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========
nic z tego nie rozumiem :/
P-38652
1 2 « 3 » 4 5 6 7
Poprzednia strona Strona 3 z 7 Następna strona