Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak napisać własną usługę w C++?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-08-29 16:59
Autor Wiadomość
rafal.g
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak napisać własną usługę w C++?
» 2011-08-21 21:35:02
Witam

Proszę o pokierowanie mnie w dobrą stronę.

Chciałbym napisać usługę działającą w systemie Windows 7. Czy przy pomocy C++ jest to do zrobienia?
Od czego zacząć, czy C++ to dobry wybór do tego typu rzeczy? Czy wybrać może inny język programowania? Czy takie coś się robi przy użyciu Win API?

P.S. Szacunek dla osób rozwijających taki portal. Świetna inicjatywa.
P-39642
DejaVu
» 2011-08-21 22:15:00
Jeżeli nie programowałeś w niczym to polecam .NET'a. Technologia przyszłościowa i dużo szybciej i łatwiej da się tworzyć w niej aplikacje. Zrobienie usług w .NET powinno być możliwe stosunkowo małym nakładem pracy porównując to do C++. C++ ogólnie jest językiem specyficznym i spektakularnych efektów w nim nie osiągniesz nie mając ogromnej wiedzy z zakresu programowania.
P-39645
rafal.g
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-29 10:41:03
Dzięki uprzejmie za wypowiedź.
Pozdrawiam.
P-40156
jaupl
Zaraz ... Mały offtop
» 2011-08-29 15:07:01
Czyli c++ to już przeżytek ??  Też się zastanawiałem nad tym, co mam wybrać : c++, java, delphi ?? W sumie delphi ja odbieram jako narzędzie do szybkiego tworzenia programów więc odpadło od razu. Od c++ zacząłem bo tego wymagał mój nauczyciel z informatyki do oceny celującej. (którą oczywiście uzyskałem) Wychodzę z gimnazjum i mam za sobą pierwszą decyzję co do profilu nauczania - wybrałem informatykę . A więc jeśli ktoś ma nadzieje że programowanie (lub jakikolwiek inny zawód związany z informatyką) będzie właśnie jego zawodem, To czego powinien się uczyć ?? C# ?? C++ ?? Czy tak jak mówisz .Net ?? Wiem że to nie mój temat ale postanowiłem się trochę podłączyć i usłyszeć opinie kogoś kto zna się na rzeczy ;) // z tego co na szybko doczytałem w .Net można pisać w c++, c#, J# jak i również w delphi 8 . to znaczy że samo w sobie nie jest językiem tylko Narzędziem służącym do programowania w wielu językach? Tak więc precyzując moje pytanie: którego języka programowania nauczyć się jest najlepiej ? jeśli chodzi o prace to chyba java ... choć mogę się mylić.
P-40172
akwes
» 2011-08-29 15:14:30
.NET to framework Microsoftu, który pozwala tworzyć aplikacje okienkowe.

Nie da się wybrać najlepszego języka, nie da się powiedzieć, którego masz się uczyć, póki sam nie powiesz co chcesz robić. W Javie nie pisze się gier, a C++ pozwoli zrobić je wydajne i na wiele platform. Za to okienka lepiej się pisze w C#. Każdy język ma swoje zastosowanie, i nie można zrobić sobie listy i powiedzieć, który jest najlepszy ot tak :P
P-40173
Dawidsoni
» 2011-08-29 15:43:30
Jeśli chodzi o C++ jest bardzo uniwersalny. Jeśli jednak chcesz pisać tylko pod Windowsa to może być .NET.  Jeśli nie, to tak jak już akwes napisał zastanów się co chcesz robić. Jeśli zdecydujesz się na C++ to polecam ci ten serwis do uczenia się, a jeśli chcesz kupić książkę to polecam Symfonię C++.
P-40181
lukonQ
» 2011-08-29 16:12:24
Ja Ci mogę polecić Qt. Jest pełno tutoriali. A do tego jeszcze Qt Creator :)
P-40183
yoogi
» 2011-08-29 16:59:51
A ja polecam klasyczne C :)
P-40185
« 1 »
  Strona 1 z 1