Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Odzyskiwanie kodu źródłowego ze skompilowanego programu

Ostatnio zmodyfikowano 2011-09-13 16:42
Autor Wiadomość
Figlu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Odzyskiwanie kodu źródłowego ze skompilowanego programu
» 2011-09-12 13:05:16
Witam
Jestem nowy na forum więc może się przedstawię. Mam na imię Mateusz, mieszkam w Tychowie Nowym. Z C++ mam do czynienia już jakiś czas, cały czas opanowuję podstawy.
Napisałem jeden z dłuższych (jak dla mnie) programów i nie do końca go skończyłem. Niestety zapisałem go nie tam gdzie trzeba... potem próbowałem to naprawić...
No i w końcu wyszło na to ze mam ten program ale nie ma do niego pliku .cpp, mam tylko .exe. Pytane moje brzmi : Czy da się jeszcze ten program jakoś edytować?? 
P-40840
DejaVu
» 2011-09-12 13:36:16
Da się edytować - ale nie z poziomu C++. Co więcej mało kto potrafi 'edytować' pliki wykonywalne.
P-40842
m4tx
» 2011-09-12 14:07:54
W NetBeansie bodaj jest taka opcja, że jeżeli skompilowałeś program w konfiguracji Debug, to da się odzyskać z pliku wykonywalnego kod źródłowy. Ale nigdy tego nie testowałem i nie wiem, jak to działa.
P-40843
Gabes
» 2011-09-12 14:38:09
Jeśli zapisałeś na dysk spróbuj programem Drive Rescue odzyskać utracone pliki , nawet po usunięciu z kosza.
P-40844
Figlu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-09-12 17:24:19
tylko ze ja ich nie usunąłem tylko zapisałem na nich coś innego :/
ale wielkie dzięki za pomoc, na przyszłość będę uważał, a ten program mogę napisać jeszcze raz... troche mi z tym zejdzie ale przynajmniej sobie utrwalę zdobytą wiedzę ;)
P-40859
akwes
» 2011-09-12 18:42:09
Wiesz... Pętla histerezy teoretycznie pozwala odczytać informację do nawet 4 zmian (zapisów, usunięć...). Ale to już trzeba by do specjalisty i zapłacić trzycyfrową kwotę.
P-40871
Drraven
» 2011-09-12 19:52:07
E tam :D
Jak to podstawy to przepisz po prostu :D
Skoro raz to napisałeś to dasz i drugi :)

Pliki wykonywalne można (chyba) edytować hex'ami z poziomu assemblera. A na pewno da się binarnie coś wpisać :D Ale nie wiem jaki będzie wynik tego.
P-40874
akwes
» 2011-09-12 20:14:34
Pamiętam jak z *.exe z Delphi wyciągałem obrazki (chciałem sprawdzić czy jak schowam pewne zdjęcie w kodzie, aby przy odpowiedniej kombinacji klawiszy pojawiało się... No ale się okazało że to lipa). Ktoś mi powiedział że w podobny sposób można wyciągnąć kod.

Możesz sprawdzić co Ci powie dekompilator na temat tego kodu. Hexeditor możesz olać. Ale nie licz na odzyskanie kodu w ten sposób - będzie trudno :P

Czy wiesz że:
Crakowanie gier w jednej ze swoich metod polega właśnie na częściowej dekompilacji programu i odnalezieniu funkcji sprawdzającej np. Cd-key? W warunku sprawdzenia poprawności, można dopisać jeden "!", aby działały wszystkie cd-keye poza oryginalnym. Oczywiście tak banalny przykład można by znaleźć w gierce ale z lat 85-95 :)

Jednak skoro ludzie o potężnych głowach mają problemy ze zmianą jednej funkcji - co tu mówić o odzyskaniu projektu : )?
P-40875
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona