Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z menu

Ostatnio zmodyfikowano 2011-10-07 12:30
Autor Wiadomość
ziombel3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z menu
» 2011-10-07 09:28:14
Witam. Jak zrobić menu(umiem zrobić zwykłe menu które jest ozdobą) w ktorym po kliknięciu na któryś z menuitemów zmieniała by się zawartość okna głównego(inne przyciski pola tekstowe itp) albo po prostu wyświetlało się nowe okienko(w którym były by te przyciski). Chce zrobić program który liczy różne rzeczy. Chciałbym aby w menu wybierało się to, co chce się liczyć. Np. Jak użytkownik wybiera POPUP trójkąty i leci dalej w menu do np. Trójkąt prostokątny to wyświetla mu się dużo przycisków i pól tekstowych(do liczenia pól, boków kątów, obwodów itp). Chciałbym zrobić tak, że byłoby kilka pól tekstowych do jednego przycisku(jeśli np użytkownik podaje 2 boki, to program oblicza mu 3 bok, pole i obwód) Chciałbym też aby program po naciśnięciu danych wyświetlał jakiś określony tekst przez programistę. Jestem nowy w Winapi i nie wiem jak coś takiego zrobić(a chcę zrobić coś takiego na lekcję ale mam mało czasu i nie stać mnie na wykucie całego kursu). Jakie lekcje dla mnie polecacie? I czy ktoś mógłby mi podać jak wyglądał by taki program jaki podałem(że jest 1 menuitem, i po naciśnięciu wyświetla się okno lub zmienia się zawartość okna główego). Od razu informuje że jestem tylko uczniem Liceum a nie studentem. Mam jeszcze jedno pytanie. Obliczenia w winapi wykonuje się tak samo jak w konsoli?
P-41803
DejaVu
» 2011-10-07 12:30:28
WinAPI jest niczym innym niż biblioteką, która dostarcza pewne narzędzia jakim są chociażby okienka. Mówiąc o C++ mówisz o języku programowania w którym dostępna jest pula narzędzi. Za pomocą tej puli narzędzi tworzone są różnego rodzaju biblioteki, które możesz z powodzeniem używać w C++ (bo taka jest bowiem ich idea). Jeżeli interesuje Ciebie zrobienie opisanej funkcjonalności to poczytaj » KursyKurs WinAPI, C++ kurs.
P-41804
« 1 »
  Strona 1 z 1