Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Chcialbym dostac rade odnosnie ksiazek

Ostatnio zmodyfikowano 2009-01-11 13:03
Autor Wiadomość
smolu91
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Chcialbym dostac rade odnosnie ksiazek
» 2009-01-04 15:37:52
Chcialbym sie dowiedziec jakie ksiazki byscie polecily do C++ zeby mozna bylo zakupic takowe. Moze odpowiadajac na to pytanie pomozecie innym co by chcieli sie dowiedziec. Jak znacie jakies bardzo przydatne ksiazki ktore wam duzo pomogly. To prosze o podanie informacji na temat tej ksiazki.
P-3355
Skala
» 2009-01-04 16:29:19
Moim zdaniem najlepsza nauka jest Internet.
1. Doswiadczenie innych
2. Sa przerozne kursy do nauki c++ miedzy innymi http://ddt.pl
3. Darmowe :).



Ksiazek, sam niewiem, nie czytalem duzo ja osobiscie czytam teraz "Mega Tutorial: Od zera do gier kodera" jest tam wszystko ladnie odnoszone ale, moim zdaniem jakos tak w zlej kolejnosci sa lekcje. (chociaz tak naprawde niewiem czy do kupienia czy tylko e-book)

Napewno polecam "Tablice informatyczne c++" wyd. Helionu, osobiscie sobie wydrukowalem z e-booka aby bylo przejrzyscie ;)

Pozdrawiam


EDIT:
Ale Tablica informatyczna to nie kurs.
P-3356
smolu91
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-01-04 17:45:44
"Od zera do gier koder" mam i poczesci czytalem ale nie lubie z ebookow wole z ksiazki bo zawsze gdy cos chce w szkole sie pouczyc poczytac to mam pod reka. Teraz jestem w szkole informatycznej i wole sie pouzcyc programowania chodz raczej bede drazyl systemy. A c++ to bedzie male hobby :) i odlaczenie sie od zlych dni.
P-3359
DejaVu
» 2009-01-04 17:54:40
Megatutorial jest darmowo rozpowszechniany przez Xion'a. Licencja i materiały znajdują się na jego stronie. Link do wspomnianego kursu znajdziesz między innymi w lekcji http://kursy.ddt.pl/?LessonId=140.

Co do książek... zapoznałem się z kilkoma książkami z C++ i muszę powiedzieć, że żadna z nich nie była dobra. Miałem książkę, która miała 450 stron, przeczytałem od deski do deski i żadnej biblioteki nie poznałem praktycznie - czysty język i wypisywanie tekstu na ekranie. Czytaj: bezsensu. Co więcej w książe nie znalazło się nic o przeciążaniu operatorów i szablonach, więc pomimo iż była taka gruba to na nic się specjalnie nie przydała.

Mam też parę innych książek o C++, jednak sporo z nich kupiłem dla przeczytania jednego ciekawego rozdziału jaki się autorowi 'udał' na tle innych książek. Jedyną radę jaką mogę dać, to zakup niezbyt grubej książki (nie przekraczającej 250 stron), ponieważ ominie Ciebie masa zbędnych słów i długich (a zarazem bezsensownych) przykładów z których nic ciekawego i praktycznego nie wynika.

Niektóre książki też są napisane tak, że czytając od pierwszej strony nie wiesz skąd co się bierze, a tytuł jej sugeruje iż są to podstawy. Reasumując, gdybym ja zaczynał naukę C++ najpierw skorzystałbym z online'owych kursów C++, a później zakupił książkę Thinking in C++, Tom 1 i 2, jeśli programowanie by mi się spodobało i rozumiałbym podstawy.
P-3360
lynx
» 2009-01-04 18:18:41
Niezwykle popularna, a zarazem rewalacyjna jak dla mnie kasiążka "Symfonia C++" Jerzego Grębosza. Dwa tomy (ok.1250 stron), a dla późniejszego już zaawasowanego nauczania książka pt. "Pasja C++" tego samego autora, również w dwóch tomach. ;)
Jedyną wadą tych książek jest ich ilość stron, niestety trudno jest znaleźć czas aby przeczytać całą Symfonię, a co dopiero z Pasją C++. Ale kto powiedział że nauka programowania nie jest czasochłonna? Po mimo takiej liczby stron myślę że warto, książka dostarcza wiele informacji których w kursach online nie znajdziesz. Sam nie przeczytałem Symfoni a często wiedzę brałem z internetu, ale zamierzam ją dokończyć na feriach zimowych. ;) A później, kto wie może rozpocznę Pasję C++??


/edit1:
później zakupił książkę Thinking in C++, Tom 1 i 2,
Tak też dobra kasiążka, słyszałem o niej.
P-3365
geftus
» 2009-01-04 18:31:57
Symfonie też możesz pobrać ;)
Sam uczę się z niej ;)
P-3369
GoldWolf
» 2009-01-04 18:43:15
Only one Najlepsza jaka jest moim zdaniem, jeśli nie umiesz nic i chcesz się nauczyć to jest to książka dla ciebie. Sam ją mam, allegro za 50-60 kupiłem bez płyty ale mnie tam tego nie trzeba było, przykłady i tak z helionu można ściągnąć.
Super opisana po każdym dziale masz zestaw pytań i zadań, co dodatkowo utrwala wiedzę POLECAM!!!

A symfonie to sobie możecie wsadzić między bajki, kicha jakich mało, też miałem.
Chociaż jeśli patrzeć, że jest gdzieś cała do ściągnięcia to lepszy rydz niż nic.
P-3371
Skala
» 2009-01-04 21:08:53
ponoc
"Thinking in C++" jest jedna z najlepszych ksiazek
P-3388
« 1 » 2 3 4 5 6
  Strona 1 z 6 Następna strona