Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pobieranie adresu MAC znając IP

Ostatnio zmodyfikowano 2011-11-11 20:26
Autor Wiadomość
Terminator3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pobieranie adresu MAC znając IP
» 2011-11-11 17:27:59
Otóż potrzebuję funkcji dzięki której mógłbym uzyskać adres MAC danego komputera podając jego aktualny adres IP

chciałbym za pomocą tego zrobić system perma ban na serwer (banowanie IP, host'a oraz MAC'a)

nie wiem od czego zacząć, pobieranie hosta zrobiłem za pomocą funkcji getnameinfo, proszę o jakieś przykłady, propozycje, dobre razy, cokolwiek


p.s i jeśli można rozwiązanie działające na Windows jak i Linux lub dwa rozwiązania dla obu tych systemów
P-43777
m4tx
» 2011-11-11 17:33:35
Z tego co mi wiadomo to się nie da... :)
P-43778
npHard
» 2011-11-11 17:57:31
Prawdopodobnie to jest możliwe, ale tylko w obrębie sieci LAN.
P-43781
Terminator3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-11 18:03:02
A czy jest jeszcze jakiś adres którym mogę określić kto to jest, bo np. IP jest dość słabe (wystarczy pierwszy lepszy adres serwer proxy), host też się da oszukać, po tym czego się dowiedziałem o MAC (wysyłany przy każdym łączeniu się z internetem, każdy ma inny) myślałem że on byłby najlepszym rozwiązaniem, a mam pytanie czy to nie prawda że jest on wysyłany przy łączeniu czy może z przyczyn technicznych czy innych pobranie go jest niemożliwe?
P-43782
m4tx
» 2011-11-11 18:09:26
A czy jest jeszcze jakiś adres którym mogę określić kto to jest, bo np. IP jest dość słabe (wystarczy pierwszy lepszy adres serwer proxy)
A teraz pomyśl... Nawet jeśli byłoby możliwe pobranie adresu MAC posiadając tylko IP, to i tak byś pobrał adres proxy... Tak więc po co Ci to? :P
P-43783
Terminator3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-11 18:14:19
A no niby też racja, a to znaczy że jeśli ktoś używa proxy to nie da się pobrać jego prawdziwego adresu ? znaczy wiem że się da (w końcu policja jakoś cię znajdzie mimo proxy xD) ale chodzi mi o maszynowe dostanie głównego IP/hosta etc.

bo bardzo ale to bardzo denerwują mnie dzieci używające jakiś debilnych programów i uważających się przez to za hack'erów, chcę danego delikwenta zbanować raz na zawsze
P-43784
npHard
» 2011-11-11 18:17:39
Gdyby to było takie proste to wszędzie były by takie zabezpieczenia. A jeśli chodzi o niezmienność adresu MAC to też nie jest tak do końca. Można go zmienić. MAC jest adresem warstw niższych niż protokół IP, dlatego jeśli pakiet wychodzi poza lokalną sieć to informacje o MAC nie zapisują się. Adresy MAC można odczytać z tablicy ARP(w linuksie poleceniem "arp").

P-43785
Terminator3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-11 19:34:16
wiem że można zmienić ale takie typowe dzieci by na to nie wpadły pewnie

To jak, znacie jakieś dobre sposoby na banowanie może (chodzi mi bez modyfikacji klienta)?
P-43800
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona