Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak stworzyć aplikacje, która potrafi posortować tablicę liczb całkowitych dwoma wybranymi metodami

Ostatnio zmodyfikowano 2011-11-12 16:58
Autor Wiadomość
mattttt85
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak stworzyć aplikacje, która potrafi posortować tablicę liczb całkowitych dwoma wybranymi metodami
» 2011-11-12 09:58:56
Zacząłem coś kombinować na swój sposób, ale teraz jestem w kropce.Proszę o pomoc.
Poniżej kod:

C/C++
using namespace std;
int GetSize() {
    int rozmiar;
    do {
        cout << "Podaj rozmiar tablicy :";
        cin >> rozmiar;
    } while( rozmiar <= 0 );
   
    return rozmiar;
}
void GenerTab( int t[], int r ) {
    srand( time( NULL ) );
    for( int i = 0; i < r; i++ )
         t[ i ] = rand() % 100;
   
}
void PrintTab( int * t, int r ) {
    for( int i = 0; i < r; i++ )
         cout << "tab [ " << i << "] =" << t[ i ] << endl;
   
}


int main( int argc, char ** * charc )
{ int size = GetSize();
    int * tab = new int[ size ]; //przydzielanie pamięci
    GenerTab( tab, size );
    PrintTab( tab, size );
   
   
   
   
    delete[] tab; //zwalnianie pamięci
    tab = NULL;
    system( "PAUSE" );
    return EXIT_SUCCESS;
}

a co to jest STL, ja dopiero co sie ucze wiec nic mi to nie mówi, można jaśniej?
P-43844
Drraven
» 2011-11-12 10:44:30
Skorzystać z algorytmów STL, albo stworzyć takowy sam :D
P-43853
poldek
» 2011-11-12 16:45:08
Jeśli chcesz się wziąć za sortowanie to najpierw zajrzyj na przykład na wikipedie ,moim zdaniem najprostsze sortowanie to sortowanie bąbelkowe masz link http://pl.wikipedia.org/wiki/Sortowanie_b%C4%85belkowe
P-43876
pekfos
» 2011-11-12 16:58:09
po co rozwijasz program do sortowania skoro nie umiesz sortować i twój program do sortowania robi wszystko poza sortowaniem? użyj algorytmów STL. jest tam sporo metod sortowania.
Jak stworzyć aplikacje, która potrafi posortować tablicę liczb całkowitych dwoma wybranymi metodami
..a na jutro "jak napisać Tibie?", "jak napisać Quake'a?". Czy tylko ja widząc taką nazwę tematu od razu myślę że ktoś nie mający pojęcia o programowaniu chce gotowca?
Tutaj nazwa powinna być np taka: "Problem z implementacją sortowania". Chociaż.. taki temat w ogóle nie powinien istnieć! I internecie jest multum kursów i artykułów o sortowaniu! Google ci ukradli?
P-43877
« 1 »
  Strona 1 z 1