Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro]Problem z kolizja.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-04 18:53
Autor Wiadomość
pekfos
» 2012-01-04 16:33:15
Czy dla kolizji per-pixel mam tło wypełnić jakimś kolorem i sprawdzać czy na przykład na dole ludka nie ma piksela o innym kolorze albo z przodu ludka?
No. Wypełnij takim brzydkim kolorem.

Wizją mapy w grze? To znaczy?
To znaczy tym co chcesz osiągnąć. dokładnie. Byśmy doradzili jakieś właściwsze rozwiązanie.. Ty mówisz, że mapa kafelkowa. To rozwiązujemy te twoje problemy aż w końcu mówisz coś więcej i trzeba iść w innym kierunku..
P-47222
Winner
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-04 16:39:36
Chcę osiągnąć grę podobną do mario, zn. ludek (wielkosci 1 kafelek) koliduje z innymi  kafelkami (ziemia, cegła itp.) W przyszłości (nie dalekiej :d) planuję zrobić sobie edytor mapki, taki, że każdy grający w moją grę ma możliwośc wymyślenia i stworzenia własnej mapy, (poustawiać kafelki tak ja będzie chciał) i dlatego nie chce sprawdzaj kolizji po współrzędnych  bo to by wykluczało zrobienie edytora...

I po przeczytaniu mojej wizji mapy, jest jakiś inny pomysł na zrobienie kolizji?
P-47223
pekfos
» 2012-01-04 17:16:06
bo to by wykluczało zrobienie edytora...
Niby dlaczego?
P-47224
Winner
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-04 18:18:30
Gdybym miał sprawdzać po współrzędnych to nie mam pomysłu jak zrobić aby na nowej mapce odczytaj współrzędne kolizji...

A gdybym robił to na zasadnie getpixel to ta funkcja jakbym najechał ludkiem na mój kafelek to ona by odczytała kolor kafelka czy bufora na którym znajduje się ten kafelek?
P-47230
pekfos
» 2012-01-04 18:23:40
Gdybym miał sprawdzać po współrzędnych to nie mam pomysłu jak zrobić aby na nowej mapce odczytaj współrzędne kolizji...
Bez sensu?
A gdybym robił to na zasadnie getpixel to ta funkcja jakbym najechał ludkiem na mój kafelek to ona by odczytała kolor kafelka czy bufora na którym znajduje się ten kafelek?
Też bez sensu?

Albo ja już nie kminie, albo Ty nie możesz złożyć prostego pytania..
P-47231
SeaMonster131
» 2012-01-04 18:23:57
to ona by odczytała kolor kafelka czy bufora na którym znajduje się ten kafelek?
Czy jest jakaś różnica? Skoro wyświetlasz kafelek na buforze?

@up: to drugie ;p
P-47232
Winner
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-04 18:31:03
Mam przykładowo bufor, który mam szary kolor. I w mojej tabeli dałbym takie coś:
-1,-1,-1,-1,
2,2,2,2,2,2

 I -1 to by było tło (czyli kolor bufora - szary) uznajmy, że kafelek 2 ma kolor czerwony, to jakbym dał warunek, że getpixel na wspołrzędnych mojego ludka musi być szary(czyli kolor tła) to wtedy ludek by spadał, a gdyby ludek podczas spadania napotkał się na kolor czerwony (kolor kafelka) to czy funkcja getpixel odczytała by ten kolor kafelki, czy dalej by odczytywała kolor bufora? Nie wiem jak to prościej napisać, chodzi o to, czy ludek podczas spadania (na kolorze bufora) zatrzyma się na kolorze kafelka wyświetlonego na tym buforze?
P-47233
pekfos
» 2012-01-04 18:32:47
..
A dlaczego nie miała by odczytać, skoro taki kolor jest na buforze?
P-47234
1 2 3 4 5 6 « 7 » 8
Poprzednia strona Strona 7 z 8 Następna strona