Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Server-Client na Socketach - przesyłanie int

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-29 17:21
Autor Wiadomość
Marys
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Server-Client na Socketach - przesyłanie int
» 2012-01-26 02:45:58
Witam,
jak przesłać int między serwerem a klientem? Zrobiłem sobie to tak, że *sendbuf = (char)(int+48) i w drugą stronę int = (int)(sendbuf-48), ale ta metoda zbytnio nie działa ponieważ dostaje odp. z dodatkowymi znakami :/

Dobra już sobie poradziłem, użyłem atoi i itoa.

Natomiast teraz mam problem połączenia otrzymywania danych i renderowania widoku w Allegro. Musi to wyglądać tak, że jak jeden kliknie myszką to drugi widzi tą akcję i nie wiem gdzie wstawić to otrzymywanie danych
P-49485
DejaVu
» 2012-01-26 12:19:58
Proponuję najpierw napisać prostego chat-a na socketach. Jeżeli przesłałeś dane z klienta A do klienta B to pozostaje Ci kwestia stosunkowo prosta - przechować otrzymane dane i je wykorzystać. Jak? To pytanie jest niewłaściwe bo to tak jak byś się pytał jak wyświetlić tekst na ekran.
P-49495
Marys
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-26 14:11:51
Już napisałem chata, a właściwie prosty dylemat więźnia. Już tam jakoś działo, ale czasami się sypie :/
P-49498
Marys
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-29 17:04:07
Kurde siedzę nad tym i już nie wiem co źle robię. Proste pytanie, jak przysyłać i odbierać dane typu integer? Proszę o pomoc.
P-49771
DejaVu
» 2012-01-29 17:08:53
Można je przesyłać albo w postaci tekstu albo w postaci binarnej. Jeżeli przesyłasz dane w postaci binarnej to powinieneś używać jeszcze stosownych funkcji konwertujących dane. Szczegóły w rozdziale: » Kurs WinSock, C++Struktury i przetwarzanie danych lekcja.
P-49772
Marys
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-29 17:19:02
No dobra w postaci tekstu mi nie zawsze działa (używałem funkcji atoi oraz itoa). Próbowałem to zrobić w postaci binarnej ale nie wiem czy dobrze to rozumiem, przykładowy kod:

C/C++
bool SendDataInt( Socket ClientSocket, short sendInt ) {
    send( ClientSocket,( char * ) htons( value ), sizeof( short ), 0 );
    return true;
}

bool SendDataInt( Socket ClientSocket, short sendInt ) {
    recv( ClientSocket,( char * ) ntohs( value ), sizeof( short ), 0 );
    return true;
}

Dobrze jest to czy źle?
P-49775
DejaVu
» 2012-01-29 17:21:46
Wklejaj proszę kod który się kompiluje jeżeli chcesz by go ktoś weryfikował - teraz to z miejsca powiem, że nie bo się nie skompiluje.
P-49776
« 1 »
  Strona 1 z 1