Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Sprawdzanie tablic

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-28 21:04
Autor Wiadomość
kilerfcb
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Sprawdzanie tablic
» 2012-01-28 14:55:37
Witam

Jest mozliwosc napisania takiej petli aby sprawdzac czy w danej tablicy wystepuje jakas cyfra (np 1) i jezeli takowa sie znajdzie to petla ma przestac pracowac i program bedzie wykonywal dalsze instrukcje ? Bo mysle nad tym i nie umiem tego zrobic. A jak pisze taka petle to kiedy program do niej dochodzi to wszystko staje :)

Ogolnie tak: w programie losuje mi sie 5 cyfr z przedzialu 1-6. Potem uzytkownik wprowadza 5 cyfr z tego przedzialu. Efekt ma byc taki, aby program pokazal ilosc zgodnych liczb

Przykladowo losuja sie takie liczby 1 1 1 2 3, uzytkownik wprowadza 4 5 3 3 1. Wynikiem zgodnych liczb powinno byc 2 (zgodne sa liczby 1 i 3)

I chcialem to napisac tak aby w petli sprawdzac kazdy element tablicy losoowanych liczb czy rowna sie danej liczbie (1-6)Jezeli tak to dodaje 1 do danej zmiennej i przechodze dalej. Tak samo chcialem zrobic z liczbami wprowadzonymi uzytkowika. A na samym koncu poleceniem IF sprawdzac   if(jed+jed1 > 1) zgodna++  if(dwa-dwa1 > 1) zgodna++. No i tak bym jakos osiagnal ta nieszczesna liczbe zgodnych liczb.


Problem z petla mam taki ze nie wiem co dac w warunku (np w przypadku poszukiwania 1) jezeli dam zeby petla sie wykonywala kiedy jakis element tablicy losowanych licz = 1 to program sie zatrzymuje kiedy nie ma w zadnym elemencie tablicy cyfry 1.
C/C++
for( int i = 0; i < 5; i++ ) {
    while( los[ i ] == 1 ) {
        if( los[ i ] == 1 );
       
        jed++; }
    while( los[ i ] == 2 ) {
        if( los[ i ] == 2 )
        dwa++; }
    while( los[ i ] == 3 ) {
        if( los[ i ] == 3 )
        trzy++; }
    while( los[ i ] == 4 ) {
        if( los[ i ] == 4 )
        czt++; }
    while( los[ i ] == 5 ) {
        if( los[ i ] == 5 )
        pie++; }
    while( los[ i ] == 6 ) {
        if( los[ i ] == 6 )
             sze++; }
}

Wiem ze strasznie to pomieszane ale mam nadzieje ze ktos zrozumie o co mi chodzi :D
P-49657
imralav
» 2012-01-28 21:04:07
Jest mozliwosc napisania takiej petli aby sprawdzac czy w danej tablicy wystepuje jakas cyfra (np 1) i jezeli takowa sie znajdzie to petla ma przestac pracowac i program bedzie wykonywal dalsze instrukcje ? Bo mysle nad tym i nie umiem tego zrobic. A jak pisze taka petle to kiedy program do niej dochodzi to wszystko staje :)

C/C++
while( //warunek//)
{
    if( a == 1 )
    break;
}

O to chodzi?
P-49723
« 1 »
  Strona 1 z 1