Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Generowanie danych

Ostatnio zmodyfikowano 2009-02-19 00:41
Autor Wiadomość
kuzdo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Generowanie danych
» 2009-02-11 21:40:19
Witam.

Nie przerobiłem jeszcze całego kursu (od czasu gdy napisałem tamten mój prosty kalkulator miałem przerwę a dzisiaj znów sobie to wszystko powtórzyłem), ale mam pytanie, co powinienem umieć, żeby móc napisać program generujący hashe md5 i zapisujący je do zewnętrznego pliku w sposób określony przeze mnie (np. hash - 0800fc577294c34e0b28ad2839435945) i skąd pobrać bibliotekę md5? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
P-4214
kuzdo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-02-11 22:00:13
A jak mam zaimplementować md5? Mógłbyś podać kod/funkcję czy w jaki sposób to będzie, albo linka gdzie mógłbym się tego dowiedzieć?
P-4215
kuzdo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-02-15 22:43:11
Czytałem te informacje już wcześniej przed podaniem linka, ale jestem zbyt początkujący żeby to jakoś wykorzystać... W ogóle nawet nie wiem czy ten kod źródłowy jest w C++ czy może w jakimś innym... Dodatkowo zdałem sobie sprawę, że napisanie takiego programu nie jest łatwe (przynajmniej dla mnie), ponieważ nie ma on wygenerować jeden hash dla danego hasła, a wiele hashy tworzonych z kolejnych haseł (a, b, c,... aa, ab, ac itd.). Wiem tylko, że program nie musi mieć gui bo wszystkie dane można podać w konsoli, a to nawet chyba będzie prostsze, a sam program będzie mniej ważył... W każdym razie, na razie chyba odpuszczę sobie pisanie takiego programu, muszę się dużo nauczyć...
P-4254
kuzdo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-02-18 23:27:50
Znalazłem coś na tej stronce http://www.md5hashing.com/c++/ i próbowałem to wykorzystać. Oto kod:
C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>
#include "console.ddt"
#include "md5wrapper.h"
using namespace ddt::console;
using namespace std;
int main( int argc, char ** argv )
{
    // creating a wrapper object
    md5wrapper md5;
   
    // create a hash from a string
    string hash1 = md5.getHashFromString( "Hello World" );
   
    // create a hash from a file
    string hash2 = md5.getHashFromFile( "readme.txt" );
   
    getch();
    return( 0 );
}

I przy kompilacji wyskakuje taki błąd:
[Linker error] undefined reference to `md5wrapper::md5wrapper()'
[Linker error] undefined reference to `md5wrapper::getHashFromString(std::string)'
[Linker error] undefined reference to `md5wrapper::getHashFromFile(std::string)'
[Linker error] undefined reference to `md5wrapper::~md5wrapper()'
[Linker error] undefined reference to `md5wrapper::~md5wrapper()'
ld returned 1 exit status
A to log kompilacji:
Kompilator: Default compiler
Wykonywanie  g++.exe...
g++.exe "C:\Documents and Settings\Przemek\Pulpit\k\md5proba.cpp" -o "C:\Documents and Settings\Przemek\Pulpit\k\md5proba.exe"    -I"C:\Dev-Cpp\lib\gcc\mingw32\3.4.2\include"  -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\backward"  -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2\mingw32"  -I"C:\Dev-Cpp\include\c++\3.4.2"  -I"C:\Dev-Cpp\include"   -L"C:\Dev-Cpp\lib"
C:\DOCUME~1\Przemek\USTAWI~1\Temp/cc0Gbaaa.o(.text+0x499):md5proba.cpp: undefined reference to `md5wrapper::md5wrapper()'
C:\DOCUME~1\Przemek\USTAWI~1\Temp/cc0Gbaaa.o(.text+0x4f7):md5proba.cpp: undefined reference to `md5wrapper::getHashFromString(std::string)'
C:\DOCUME~1\Przemek\USTAWI~1\Temp/cc0Gbaaa.o(.text+0x5d3):md5proba.cpp: undefined reference to `md5wrapper::getHashFromFile(std::string)'
C:\DOCUME~1\Przemek\USTAWI~1\Temp/cc0Gbaaa.o(.text+0x69f):md5proba.cpp: undefined reference to `md5wrapper::~md5wrapper()'
C:\DOCUME~1\Przemek\USTAWI~1\Temp/cc0Gbaaa.o(.text+0x78a):md5proba.cpp: undefined reference to `md5wrapper::~md5wrapper()'
collect2: ld returned 1 exit status

Wykonanie zakończone
P-4296
kuzdo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-02-19 05:56:29
Hmm faktycznie, na stronie było, żeby dodać md5wrapper.h a po zmienieniu tego na md5wrapper.cpp i md5.cpp wszystko działa... Dzięki za pomoc, sam bym raczej nie rozwiązał, wiedziałem, że coś jest nie tak z tym drugim plikiem ale uważałem, że to on ma być w końcu tak na stronie było xD
P-4297
manfred
» 2009-02-11 21:56:19
Co powinieneś umieć?? Hm, pętla for (w C++ jest do wszystkiego), ify, funkcje, obsługa plików... A Message Digest 5 jest żałośnie łatwe w implementacji, żadnej biblioteki nie trzeba.
P-18742
manfred
» 2009-02-11 22:05:48
<<w oko, sam se posty usuwaj bez powodu.>>
http://pl.wikipedia.org/wiki/MD5
P-18743
manfred
» 2009-02-19 00:41:55
Jakiś lib pewnie do tego był, podlinkuj go.
MD5 jest banałem. Serio.
P-18753
« 1 »
  Strona 1 z 1