Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Borland C++ Builder 6 na Vista

Ostatnio zmodyfikowano 2009-02-23 18:59
Autor Wiadomość
JJP2
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Borland C++ Builder 6 na Vista
» 2009-02-22 19:42:49
Mam problem z działaniem tego programu na komputerze z Vistą (wszystkie aktualizacje są wgrane).

Chciałbym mieć konkretnie ten program ponieważ identyczny jest wgrany na komputerach uczelnianych.
Czy ktoś zna rozwiązanie?

JJP2

PS.
Ewentualnie proszę o radę jaki program jest funkcjonalnie najbardziej zbliżony i podobny do ww.
P-4358
DejaVu
» 2009-02-22 20:59:40
Hm... a szukałeś może jakichś informacji w googlach (albo na stronie producenta)? Jak się w ogóle objawia brak możliwości korzystania z tego środowiska pod Vistą?
P-4367
Skala
» 2009-02-22 23:30:41
Jeśli można to:
http://tinyurl.com/bs4a43


Proszę:
http://www.programmersheaven.com/mb/bcbuilder/358510/358510 /builder6-and-vista/?S=B20000

Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie, ale to może pomóc ;)
P-4376
DejaVu
» 2009-02-22 23:45:35
P.S. I just found a solution on the official borland web site:
"Right click on the C++ Builder icon and from the menu select Run as administrator."
Vista does not allow to change any files in the Program files directory even if you are logged on as administrator.
1. Prawy klawisz na ikonie C++ Builder
2. Wybrać z menu polecenie "Uruchom jako administrator"

Tak mniej więcej napisano rozwiązanie w jednym z linków, które podałeś.
P-4378
jurasnumeras
» 2009-02-23 05:31:09
Dobra teraz ja dodam trochę swojego bo korzystałem z Buildera pod Vistą. Jak domniemam pewnie wyrzuca ci błąd że brakuje ci jakichś plików dll???? Lecz nie jestem do końca pewny, ale to zazwyczaj najczęstszy problem z Buliderem pod Vistą. Jeżeli mam rację to wejdz na tę stronę http://www.dll-files.com/. To powinno w pełni rozwiązać problem bo z tego co pamiętam uruchamianie Buildera jako administrator nic nie pomagało. jeżeli to nie to sprecyzuj problem dokładniej to napewno pomogę. :D
P-4382
JJP2
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-02-23 09:39:45
Przy uruchomieniu programu pojawia się błąd:

ERROR:
Unable to rename 'C:\ProgramFiles\Borland\CBuilder6\Bin\bcb.$$$ to 'C:\ProgramFiles\Borland\CBuilder6\Bin\bcb.dro'

OK

i wsio.
Po naciśnieciu OK program "rusza" (pojawia się pierwszy ekran).
I dalej File->New->other i .... to samo okno błędu.

Kurdę sorki, na razie, za zawracanie głowy ale zrobiłem najprostszą rzecz (zmieniłem nazwę bcb.dro na bcb.$$$) i skonczyły się na razie błędy.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady.
Pozdrawiam wszystkich, jeszcze raz dzięki
JJP2
PS.
Na pewno będę jeszcze szukał u Was pomocy ale już w innych kwestiach (nie tak przyziemnych jak problemy z instalacją BCB6).
P-4385
jurasnumeras
» 2009-02-23 17:59:15
Spoko nie musisz przepraszać. Co niektórzy ludzie nie sa tacy jak ci wszyscy PRO  na tych znanych forach, któzy od razu piszą, że jesteś lamerem bo nie zapytałeś najpierw googli. Tym właśnie jest forum na ddt.pl łączy w sobie profesjonalizm i kulture, no czasem zdarzy się wyskok ale jest szybko naprawiany :D. :D
P-4397
DejaVu
» 2009-02-23 18:59:21
Zamykam temat :) jeśli będą jeszcze jakieś problemy w tej materii proszę autora o otworzenie tematu lub założenie nowego.

/edit:
Ideą tego forum jest starać się dać rozwiązanie, a nie odsyłać do szukania rozwiązania jak to Juras zaznaczył :)
P-4404
« 1 »
  Strona 1 z 1