Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program o współrzędnych i trójkącie prostokątnym

Ostatnio zmodyfikowano 2012-03-27 21:47
Autor Wiadomość
Olatralala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program o współrzędnych i trójkącie prostokątnym
» 2012-03-26 20:47:17
Witam :)
Muszę napisać program, który po podaniu współrzędnej (x1,y1)wierzchołka trójkąta, długości przeciwprostokątnej(c) oraz kącie alfa, oblicza współrzędne pozostałych wierzchołków(x2,y2) oraz (x3,y3) oraz długości pozostałych boków(a) oraz (b). Dodam jeszcze że "podstawa" tego trójkąta ma być pozioma(równoległa do osi x, którą zapomniałam opisać na obrazku). Trójkąt ma być prostokątny oraz mój nauczyciel wspominał coś o sinusach i cosinusach. Dołączam link rysunku pomocniczego. Z góry dziękuję. Olatralala ;)
http://imageshack.us/photo/my-images/594/programwsprzdne.jpg/
Tyle na razie zdołałam zrobić, dalej niestety sobie nie poradzę :)
C/C++
#include <iostream>
#include <conio.h>
#include <math.h>

int x1;
int y1;
int c;
int alfa[ grad ];
int alfa[ rad ];
using namespace std;
main()
{
    cout << "Podaj wspolrzedne pierwszego punktu:\nx:";
    cin >> x1;
    cout << "y:";
    cin >> y1;
   
    cout << "Podaj dlugosc przeciwprostokatnej:\nc:";
    cin >> c;
   
    cout << "Podaj miare kata alfa:\nalfa(pamietaj ze punkt nie moze byc rowny lub wiekszy niz 90 stopni)";
    cin >> alfa[ grad ];
    int alfa[ rad ] =( alfa[ grad ] * M_PI ) / 180.0f;
   
    cout << "Wspolrzedne drugiego punktu to: ";
   
    cout << "Wspolrzedne trzeciego punktu to: ";
   
    cout << "Długość drugiego boku to: ";
   
    cout << "Długość trzeciego boku to: ";
   
    getch();
   
}
P-53258
kampar
» 2012-03-26 21:00:36
poczytaj o tych sinusach i cosinusach to będziesz wszystko umiała zrobić, w math.h są do tego specjalne funkcje ( sin() ). Czysta matematyka, nic więcej. Tworzenie zmiennej int alfa[grad] to błąd bo tak tworzy się tablice, zmień nazwę na np. alfa_grad. Nie napisałaś czy wystarczy tylko wyliczyć dane, czy także wyświetlić trójkąt. Jeśli będziesz musiała wyświetlić to musisz nauczyć się obsługi jakiejś biblioteki graficznej, np. SFML.
P-53261
Olatralala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-26 21:06:46
Jestem początkująca, więc bez wyświetlania. A co do czytania, to czytałam trochę o tym i może matematycznie by mi się udało ale niestety nie umiem tego zapisać "informatycznie"
P-53264
Olatralala
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-03-27 20:52:57
Odnawiam temat. Czy ktoś mógłby mi pomóc? ;)
P-53314
Chlorek
» 2012-03-27 21:47:31
Problemem twoim nie jest tutaj sposób programowania, a matematyka... takie rzeczy to trochę więcej niż poziom gimnazjum. Na pewno znajdziesz rozwiązanie typowo matematyczne (--> google.com), które potem z łatwością przełożysz na program.
P-53323
« 1 »
  Strona 1 z 1