Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z napisaniem kalkulatora

Ostatnio zmodyfikowano 2009-03-19 19:17
Autor Wiadomość
DejaVu
atof()
» 2009-03-19 18:42:37
P-4844
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-19 19:19:31
Czyli to tak jakby zamienia int, float itp. na char? Bo muszę się przyznać, że kiepsko znam angielski;/
No ale to można napisać tak np:
C/C++
#include<iostream>
#include<conio.h>
#include<cstdlib>
using namespace std;
int main()
{
    double atof( const char * str );
    int x;
    int y;
    do
    {
        cin >> x;
        if( x = atof( 43 ) ) y += x;
       
    } while( x != 27 );
   
    cout << y << endl;
    getch();
    return( 0 );
}
Wiem, że to jest źle, bo próbowałem komplikować, ale jak to poprawić, bo może wiem do czego służy ta funkcja(chyba), ale jej za bardzo używać nie potrafię;/;/;/


P-4845
lynx
» 2009-03-19 19:29:34
Atof("45") wyciąga liczbę z tekstu (45- w apostrofach), a następnie zwraca ją(double).
P-4846
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-19 19:40:12
Czyli zamiast 43 powinno być tam "45"? I wątpie, żeby tylko tyle... W takim razie, jak użyć to tak, żeby za pomocą np + dodać liczby? Najlepiej bym zrozumiał, jakby ktoś mi przerobił to moje "coś" na poprawnie, plss..;););)
P-4848
Patzick
» 2009-03-19 19:41:30
Wiem, że to jest źle, bo próbowałem komplikować
To nie jest komplikacja tylko kompilacja. Na prawdę najlepiej dokładnie przeczytaj kurs przestudiuj wszystkie przykłady. Wtedy, gdy będziesz miał problem z napisaniem jakiejś funkcji to chociaż będziesz rozumiał co znaczą rady, które będą dawali Ci inni programiści.
No i oczywiście ucz się angielskiego, bo bez tego ani rusz- poważnie. Nie da się być programistą bez tego, bo trafisz na moment, w którym będziesz potrzebował czegoś a nie będzie materiałów w polskim języku i po ptokach...
Życzę powodzenia :)
P-4849
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-19 19:44:13
Taa... Jeden mi mówi, że wystarczy przeczytać 15 rozdziałów, żeby to zrobić, a drugi co innego... Gubię się;/;/;/
Ps. Dzięki za poprawkę, kompilować;););)
P-4850
setless
» 2009-03-19 20:05:11
Ja bym na Twoim miejscu odłożył programowanie, do czasu nauczenia się czytania ze zrozumieniem. Czytając Twoje wcześniejsze posty z tego tematu wnioskuje, że nie oczekujesz podpowiedzi a samego kodu. Twierdzisz, że przeczytałeś kurs, a więc powinieneś wiedzieć:
 - co to są funkcje
   - jak przekazywać parametry do funkcji.

double atof( const char * str );

Funkcja oczekuję więc stringa ( ciągu znaków ), a ty napisałeś:

if( x = atof( 43 ) ) y += x;

twoje - 43, rozpoznawane przez kompilator jest jako int. Powinno jak już być "43".

Dodam jeszcze, że nikt na forum specjalnie nie chce wprowadzić Cię w błąd. Jest wiele sposobów osiągnięcia efektu który Cię interesuje, toteż nie dziw się, że otrzymujesz różne podpowiedzi. 

 
P-4851
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-19 20:47:46
Ja wiem, że nikt nie chce mnie wprowadzić w błąd... I wcale nie mówię, że to źle że userzy mają różne pomysły... A i owszem, oczekuję kodu, ale nie tylko, bo podpowiedzi połączone z kodem jest bardzo łatwo zrozumieć... I właśnie do tego zmierzam... A że nie czytam ze zrozumieniem, no cóż, nic nie poradzę, zresztą gdyby tak każdy czytał kurs i wszystko rozumiał, to po co by było to forum......
P-4852
1 « 2 » 3 4
Poprzednia strona Strona 2 z 4 Następna strona