Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z napisaniem kalkulatora

Ostatnio zmodyfikowano 2009-03-19 19:17
Autor Wiadomość
krdk
» 2009-03-19 22:12:25
Tutaj nie jest jak w szkole. Jedną lekcję nie wystarczy przerobić jeden raz. Ja osobiście każdą lekcję kursu przeglądałem co najmniej 5 razy. A żeby czytać ze zrozumieniem trzeba się na czytanym teksie skupić.
P-4855
DejaVu
» 2009-03-20 11:11:47
Forum jest przydatne do tego, aby zgromadzić programistów w jednym miejscu.
Forum nie jest generalnie do tego aby pisać komuś programy - bo i po co.
Forum jest po to, aby pytać się jeśli czegoś się nie wie (np. czego użyć by wykonać cośtam).
Możesz też się pytać o to jak coś wykonać, czy dasz radę coś wykonać z określoną wiedzą.
Możesz również dostać podpowiedzi w formie czego będziesz jeszcze potrzebował oprócz wiedzy.
Czasami trafia się trudniejszy problem techniczny i wtedy pojawiają się całe kody, ale inicjatywę przejawia osoba zakładająca post pokazując coś co napisała.
My nie jesteśmy za tym, aby dawać gotowe rozwiązanie, ponieważ tak się niczego nie nauczysz. Programowanie to coś w czym uczysz się myśleć. W praktyce masz może 15 podstawowych narzędzi, za pomocą których piszesz kod (if'y, pętle, switch'e itd).
Zdarza się też, że pokazujemy błędy wysypania aplikacji, ponieważ początkujący programista nie ma takiej wprawy w wyszukiwaniu takich błędów.
Rzadko kiedy poprawiamy kod źródłowy programu, który się nie kompiluje, ponieważ praktycznie zawsze sprowadza się do tego, iż pytający nie zna języka programowania wystarczająco dobrze. Co więcej czytając kurs uważnie może znaleźć odpowiedź na swój błąd.

To taka drobna dygresja. Kontynuujcie rozmowę :)

/edit:
Czasami jest błąd linkowania i się mogą pojawić schody i czasami jest długa dyskusja na temat tego skąd wziąć dobrą bibliotekę i jak ją dołączyć :)
P-4857
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-20 14:41:48
Dobra... Więc czy dam sobie radę z tym kalkulatorem z tą wiedzą, którą posiadam... Odpowiedzi padły różne, nie, oraz tak, tylko że muszę znać funkcję atof()... Więc pójdę na kompromis rad... Czyli, dam sobie spokój z tym kalkulatorem, i zrobię nieco prostszy, aczkolwiek polepszę go gdy dojdę do rozdziału, gdzie jest funkcja atof().. Wtedy na pewno zrozumiem... Dzięki za rady i pouczenia... Temat uważam za skończony;););););)
P-4858
DejaVu
» 2009-03-20 15:50:19
Nie dojdziesz do rozdziału w którym atof() jest omówione, ponieważ nie ma rozdziału, który by to omawiał (chyba, że math.h, ale wątpię). Ja powiedziałem, że napiszesz JEŚLI będziesz miał wiedzę z około ~15 pierwszych rozdziałów. Ktoś inny napisał, że nie zrobisz tego kalkulatora ponieważ zobaczył w jaki sposób wykorzystałeś informację, którą Ci dałem odnośnie atof(). Jednocześnie stwierdził niewprost, że nie masz wieszy nawet z pierwszych 10 rozdziałów.
P-4859
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-20 16:00:32
Ahha.. W takim razie, jeśli w kursie nie ma omówionej funkcji atof(), to mogę wnioskować, że nie jest to jedyna nie omówiona funkcja, czyli na tej stronie nie nauczę się do końca programować? Czy tak mam to rozumieć? Czy nie?;p
P-4860
DejaVu
» 2009-03-20 16:04:40
Nawet ja po 10 latach stale uczę się programowania pod różnym kątem. Kurs to podstawa posługiwania się językiem, a poznawanie bibliotek to niekończąca się opowieść :)
P-4861
driver1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-03-20 16:08:44
Znaczy ile jest tych bibliotek? I czy jak np. skończę już przerabiać ten kurs, całe C++, AllegoC++, i to wszystko, to skąd się potem uczyć, i jak będę potrzebował jakiejś funkcji to skąd wiedzieć czy ona istnieje, a jeśli tak skąd mam wiedzieć jak się nazywa???
P-4862
lynx
» 2009-03-20 16:46:02
Bibliotek jest strasznie dużo i ciągle powstają nowe. Być może i Ty będziesz kiedyś robił swoją. A gdy już zdobędziesz wiedzę z zakresu języka C++, czyli if'ów, switch'ów, class itp. nie będzie Ci sprawiać dużego problemu nauka z dobrej dukumentacji. Fakt po Polsku kurs do biblioteki jest o wiele łatwiej przeczytać i się z niego uczyć, tylko kto będzie pisał kursy do wszystkich bibliotek i w dodatku po Polsku. (czasem i po Angielsku nie ma kursów tylko dokumentacja i przykład)

W przypadku funkcji atof to strona do której podał link admin zupełnie wyjaśnia jak ona działa. Jeżeli nie potrafisz się z tego dowiedzieć co zwraca funkcja i co za paramatr przyjmuje do działania to radzę lepiej wgłębić się w kurs C++ umieszczony na tej stronie.

/edit1:
Dodam jeszcze że programowanie to jest nauka w nieskończoność bo ciągle poznajemy nowe biblioteki. :)
P-4863
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona