Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

konwersja uchwytu do stringa

Ostatnio zmodyfikowano 2012-06-08 11:44
Autor Wiadomość
braders
Temat założony przez niniejszego użytkownika
konwersja uchwytu do stringa
» 2012-06-07 23:36:32
witam
jak skonwertować uchwyt aby go wyświetlić w MessageBox mam taki program.

C/C++
#include <Windows.h>
#include <mmsystem.h>


HWND hwnd, hdwa
; int WINAPI WinMain( HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow )
{
   
    hwnd = FindWindow( L"QWidget", NULL );
   
    MessageBox( NULL, hwnd, NULL, MB_OK );
   
   
}
P-58053
m4tx
» 2012-06-08 08:20:34
Ty chcesz wyświetlić kontrolkę, do której masz uchwyt, w MessageBoksie? Jeśli tak, to Ty chyba nie do końca rozumiesz, czym jest uchwyt... :)
P-58063
braders
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-08 09:24:08
ja chcę wyświetlić te cyfry i litery co pobierze mój program z klasy za pomocą
FindWindow

np. coś takiego "0x4029A" żeby takie coś się pojawiło w komunikacie tylko po wyłączeniu programu ten numer się zmienia i w komunikacie musi się zmienić
P-58072
Admixior
» 2012-06-08 10:20:52
ja chcę wyświetlić te cyfry i litery co pobierze mój program z klasy za pomocą FindWindow
Jeżeli nie jest potrzebny MessageBox to zrób to na konsole. Nie będzie problemu z wyświetleniem (wystarczy wypisać i ew. jak bedzie w decimalu to ustawić na heksa) oraz ze zmianą, wystarczy użyć '\r' i jeszcze raz wypisać.
A jeżeli musisz mieć w pudełku z wiadomością to musisz się pobawić ze zmianą na hexa:http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=7410. A co do dynamicznych napisów to nie wiem czy się da. Możesz coś zrobić coś w stylu: w oddzielnym wątku szukasz swojego uchwytu messageboxa szukasz później jego dzieciaków (child-window) :) i bawisz się w SetWindowText();
O ile oczywiście windows do tego dopuszcza.

Chyba o takie coś chodziło.
P-58074
braders
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-08 11:38:31
Mam jeszcze jedno pytanie jeśli mam uchwyt do notatnika jak mogę go zamknąć albo dodać jakiś tekst do pola tekstowego
słyszałem coś o tym ale mi nie chce działać
Navigate( "Notepad", WM_CLOSE, 0, 0 );
P-58083
xevuel
» 2012-06-08 11:44:17
Jeden problem == jeden temat. Jakiekolwiek tematy o programach modyfikujących działanie innych okien są na tym forum bezwzględnie usuwane. Zamykam. A co do pytania, to » KursyKurs WinAPI, C++ kurs. Kod który podałeś na pewno nie zrobi tego co chcesz, jeśli w ogóle się skompiluje.

//edit:
Jak już kopiujesz kod z jakiejś strony, pasowałoby sprawdzić dla jakiego on jest kompilatora i przeczytać cały kod, a ty właśnie najistotniejszą część ominąłeś. Radzę przeczytać jeszcze raz tamten kurs.
P-58084
« 1 »
  Strona 1 z 1