Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

SQLite w C/C++ bez wtyczki .dll ?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-06-24 16:48
Autor Wiadomość
Terminator3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
SQLite w C/C++ bez wtyczki .dll ?
» 2012-06-23 22:18:52
Witajcie, otóż piszę wtyczkę do pewnej aplikacji i chciałbym wykorzystywać w niej obsługę baz danych SQLite. Sęk w tym że aplikacja korzysta już baz SQLite i robi to bez jakiegoś dodatkowego pliku .dll, ja szukając w internecie znalazłem tylko wersje które wymagały dodatkowego pliku .dll.

I tu moje pytanie, czy mogę używać baz SQLite bez dodatkowej wtyczki (jeśli tak to jak), a jeśli nie to jak to robi ta aplikacja?
P-59001
xevuel
» 2012-06-23 22:37:41
a jeśli nie to jak to robi ta aplikacja?
http://www.sqlite.org/download.html. Pewnie twórcy utworzyli sobie statycznego liba poprzez kompilację kodu źródłowego SQLite.

Sęk w tym że aplikacja korzysta już baz SQLite i robi to bez jakiegoś dodatkowego pliku .dll
Zakładam, że to nie Ty ją pisałeś, a więc skąd ta pewność, że nie korzysta? Być może skopiowała go np. do system32 :)
P-59003
DejaVu
» 2012-06-24 00:44:19
Kompilujesz bibliotekę statycznie i dołączasz plik *.lib do projektu.
P-59008
Terminator3
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-24 16:29:06
Zakładam, że to nie Ty ją pisałeś, a więc skąd ta pewność, że nie korzysta? Być może skopiowała go np. do system32 :)
Na pewno nie gdyż nie jest ona instalowana tylko spakowana w .rar, chyba że automatycznie by to robiła ale raczej nie gdyż nie widzę nigdzie żadnych sqlite.dll w folderach systemowych

Kompilujesz bibliotekę statycznie i dołączasz plik *.lib do projektu.

A mógłbyś wytłumaczyć jak krowie na rowie? bo ja nie ogarniam za bardzo tych spraw dołączania plików etc.
P-59029
xevuel
» 2012-06-24 16:35:15
Na pewno nie gdyż nie jest ona instalowana tylko spakowana w .rar, chyba że automatycznie by to robiła ale raczej nie gdyż nie widzę nigdzie żadnych sqlite.dll w folderach systemowych
Istnieje coś takiego jak zasoby programu, ale mniejsza z tym.

Jak stworzyć bibliotekę statyczną? Tworzysz nowy projekt, i jako typ tego projektu dajesz "static library" (albo podobnie, jakie masz IDE?). Do projektu dołączasz wszystkie pliki SQLite i dajesz kompiluj. Powstanie ci plik .a/.lib, który musisz dolinkować do innego programu, w którym będziesz chciał używać SQLite. Coś jeszcze niejasne? :)
P-59030
Elaine
» 2012-06-24 16:48:12
Za bardzo kombinujecie.

1. Pobierasz źródła SQLite.
2. Dołączasz plik źródłowy SQLite do projektu. Powinien być tylko jeden (chyba że pobrałeś złe archiwum).
3. ???
4. PROFIT!
P-59032
« 1 »
  Strona 1 z 1