Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++, SQL] Baza danych we własnej aplikacji - czy wymaga instalacji DBMS?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-07-26 23:10
Autor Wiadomość
grizzPL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++, SQL] Baza danych we własnej aplikacji - czy wymaga instalacji DBMS?
» 2012-07-26 21:38:19
Czy aby napisać program tworzący i wczytujący bazy danych trzeba doinstalować na komputerze DBMS, czy nie? Gdzieś czytałem, że tak, ale w przykładach nie ma o tym mowy.
Czy jeśli chcę napisać program, w którym do słów kluczowych są przyporządkowane słowa z tytułów, to czy skorzystać z SQL, czy zrobić mapy ze słowami kluczowymi ich numerami i słowa z ich numerami oraz tablice z informacjami, które słowa kluczowe są połączone ze słowami z tytułów?
P-61208
xevuel
» 2012-07-26 21:46:51
To zależy co dokładnie rozumiesz przez DBMS. Jeśli masz na myśli MySQL, to faktycznie trzeba by przeprowadzać instalację na komputerze użytkownika (co pewnie dla większości osób byłoby nie do zaakceptowania). Ale jeśli chcesz używać SQLite, to z tego co wiem wystarczy dolinkować odpowiednie funkcje, a odbiorca nie musi mieć na komputerze żadnego dodatkowego oprogramowania.

Czy jeśli chcę napisać program, w którym do słów kluczowych są przyporządkowane słowa z tytułów, to czy skorzystać z SQL, czy zrobić mapy ze słowami kluczowymi ich numerami i słowa z ich numerami oraz tablice z informacjami, które słowa kluczowe są połączone ze słowami z tytułów?
Wydaje mi się że lepszą wydajność powinien mieć SQL, w końcu został stworzony do takich zastosowań. Aczkolwiek testów nie przeprowadzałem, więc dowodów nie mam. Za SQL jest jeszcze jeden argument - prawdopodobnie dużo szybciej stworzysz taką aplikację używając SQL, niż tworząc własne rozwiązania.
P-61209
DejaVu
» 2012-07-26 22:04:12
SQLite nie wymaga instalowania czegokolwiek - dołączenie biblioteki = dodanie funkcjonalności bazy danych do programu.
P-61211
grizzPL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-07-26 23:08:03
A jak zrobić nową bazę danych? Piszą, jak otworzyć, a o tworzeniu nie ma.
P-61217
DejaVu
» 2012-07-26 23:10:38
To nie jest przedmiotem tego tematu. Temat w zasadzie jest również źle nazwany bo dotyczy tylko baz danych. U nas panuje zasada 1 temat = 1 problem.
P-61218
xevuel
» 2012-07-26 23:10:39
CREATE DATABASE test;


//edit: Nie napisałeś też, czego i w jaki sposób chcesz użyć do stworzenia tej bazy danych.
P-61219
« 1 »
  Strona 1 z 1