Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Co dalej po kursie C++?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-09-21 11:08
Autor Wiadomość
aero
» 2012-09-20 12:40:05
To ja się doczepię do tematu bo tytuł pasuje a nie chcę zakładać nowego. Programowałem coś tam w różnych językach w różnym stopniu zaawansowania. Ostatnio zacząłem coś tam w javie pisać, ale jako że w szkole mam c++ (na którym powtarzam to co umiem) to może jednak będę ten język kontynuował. Przeczytałem cały kurs tak samo jak autor tematu i dalej bym się chciał zająć tworzeniem gier, choć na początek mógłbym się pobawić różnymi kontrolkami itp.

Ale do rzeczy: Za pomocą czego wytwarzać aplikacje pod windowsa? Gdybym zapytał googla to by mi odpowiedział, że WinAPI. Ale z tego co wiem są różne inne biblioteki. Czym one się różnią? Wszystkie są oryginalne od M$? WinAPI to przeszłość?

A drugie pytanie bardziej przyszłościowe - jak się zabrać za tworzenie gier prócz wyboru biblioteki? W internecie jest pełno kursów typu jak zrobić if, jak pisać funkcje - podstawy języka, ale czy są techniki jak np zrobić świat 3D, jak zrobić efekt ruchu, rozglądania się. Chodzi mi o podstawowe rzeczy jak ruch obiektów, jadący pojazd 2D (takie już bardziej zaawansowane). Im więcej programuję to widzę jak niewiele wiem :P Nie wyobrażam sobie jak oskryptować "efekt driftu" jak w NFS :D Ale w sumie nawet nie zacząłem grafiki 2D to może za daleko patrzę do przodu.
P-65282
DejaVu
» 2012-09-20 15:57:35
Zanim zaczniesz tworzyć gry, warto poznać dobrze język programowania (czyli kupić książkę). Jak je pisać... to już raczej nie podchodzi pod ten temat. Jak już będziesz większość narzędzi języka C++ to później próbujesz pisać małe projekty (gier/aplikacji) w celu nabrania doświadczenia i poznania bibliotek. Tak to mniej więcej wygląda...
P-65293
aero
» 2012-09-20 17:29:47
A po co książkę? Jest w niej coś więcej niż w kursach online?
P-65296
Mrovqa
» 2012-09-20 19:53:01
@aero tak, o wiele więcej (chyba, że masz na myśli niektóre płatne kursy online). Jak chce się czegoś nauczyć (zwłaszcza na samym początku) to warto zainwestować w dobrą książkę.
P-65304
aero
» 2012-09-21 11:00:11
Nie jestem początkujący. Programowałem sporo w C-podobnym jęzku (PAWN), to co w kursach c++ to znam wszystko. Oprócz tego w webie też się bawiłem - html, css, js, jquery, ajax, php, mysql.
P-65326
hincu
» 2012-09-21 11:08:04
aero... ksiazki takie jak symfonia c++ uczy czytajacego korzystania z calego standardu cpp to nie sa podstawy ;]
P-65327
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2