Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Dołączanie własnej biblioteki do projektów

Ostatnio zmodyfikowano 2012-09-02 16:25
Autor Wiadomość
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dołączanie własnej biblioteki do projektów
» 2012-09-01 23:35:15
Witam. Stworzyłem duży projekt mający kilkanaście plików, który potem chcę używać przy innych, większych projektach. Nie chcę dołączać tych wszystkich plików projektu, do każdego z większych projektów, więc chciałbym zrobić z tego projektu bibliotekę i dołączać go do do innych projektów tak, jak np. bibliotekę SFML. Co muszę zrobić, aby osiągnąć taki efekt? Mam stworzyć projekt, którego plikiem wynikowym jest DLL, a potem postępować podobnie, jak bym dołączał SFML do mojego projektu? Jeśli tak, to czy dobrze myślę, że w "Additional Include Directories" powinienem wybrać folder z plikami .h i .cpp? Co powinienem wybrać w "Additional Libary Directories", "Additional Dependencies" i "Preprocessor Definitions"?
P-64249
McAffey
» 2012-09-01 23:55:29
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

Efekt : [c++] wlasna biblioteka. A w razie gdyby coś się stało z linkiem, cytuję najciekawszy post :

Żeby napisać bibliotekę robisz tak:

BIBLIOTEKA:
1. Otwierasz nowy projekt "Biblioteka Statyczna".
2. Dodajesz do niej plik nagłówkowy .h i jeden źródłowy .cpp
3. W pliku nagłówkowym piszesz deklaracje funkcji. Na przykład:

void funkcja( int parametr );


4. W pliku źródłowym dodajesz #include "naglowkowy.h" a potem definicje funkcji. Na przykład:

C/C++
void funkcja( int parametr )
{
    cout << parametr << endl;
}

5. Teraz kompilujesz
6. Wrzucasz biblioteke (.a) do folderu /lib/ a plik nagłówkowy projektu do folderu /include/

PROGRAM TESTUJĄCY:
1. Doajemy na początku kodu #include <naglowkowy.h>
2. W opcjach projektu dołączamy biblioteke którą zrobiliśmy.
3. Kod programu powinien wyglądać tak:

C/C++
#include <naglowkowy.h>
#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
    //Wypisze 10
    funkcja( 10 );
}

4. Kompilujemy i już mamy liba

Generalnie prosta sprawa, a czasami bardzo wygodna, właśnie np w celu podanym przez Ciebie :)
P-64250
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-02 16:25:37
Dzięki, działa.
Nie tworzył mi plików .a, więc wszedłem w opcje Visual C++ 2010 i zrobiłem Win32 Projekt, a potem zaznaczyłem, że ma zrobić bibliotekę statyczną w opcjach projektu. Zrobił mi plik .lib i resztę zrobiłem już według instrukcji.
P-64253
« 1 »
  Strona 1 z 1