Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Zapis i odczyt do pliku tekstowego wektora (wektorów) obiektów.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-09-20 16:03
Autor Wiadomość
blunt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Zapis i odczyt do pliku tekstowego wektora (wektorów) obiektów.
» 2012-09-19 14:01:15
Witam. Mam program, który jest taką mini wypożyczalnią DVD. Mam dwie klasy, w jednej przechowuje dane na temat filmu, w drugiej na temat klienterii. Ostatnią rzeczą jaką muszę dopracować to zapisywanie (i odczytywanie) tego wszystkiego do (z) pliku. Robiłem już coś podobnego w C i było o niebo łatwiej. Przekopałem internet, ale wszelkie poradniki dotyczą bardzo prostych operacji na plikach typu wstawienie zdania czy liczby, a nie tablicy obiektów...
P-65190
SeaMonster131
» 2012-09-19 14:58:49
ale wszelkie poradniki dotyczą bardzo prostych operacji na plikach typu wstawienie zdania czy liczby, a nie tablicy obiektów...
A jak sobie wyobrażasz, żeby zapisać w pliku tablicę obiektów? No bo właśnie tak się robi, że za pomocą tekstu i liczb.. :) » Kurs C++Obsługa plików lekcja
P-65193
blunt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-19 15:12:06
Może nie wyraziłem się zbyt jasno - wciąganie do pliku danych linia po lini nie będzie wyglądało zbyt elegancko przy takim programie ;_)
P-65195
DejaVu
» 2012-09-19 19:35:24
Robisz serializator i deserializator obiektu, czyli: wyciągasz dane zapisane w obiekcie, które umożliwią jego późniejsze odtworzenie. Ustalasz sobie format zapisu (a tym samym odczytu danych) i w takiej postaci zapisujesz dane oraz odczytujesz je z pliku.
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
Możesz próbować też użyć boosta (bo takie narzędzie tam jest), ale osobiście nie polecam tego modułu bo z mojego punktu widzenia jest po prostu napisany bezmyślnie.

/edit:
Nawet artykuł kiedyś nasmarowałem: Jak korzystać z boost::archive::binary_oarchive.
P-65217
blunt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-20 15:52:43
Nie wygląda to na lekką sprawę. Jak to jest, że w C, strukturę mogę w prosty sposób zapisać bez serializacji, a obiektu w C++ już nie?
P-65292
DejaVu
» 2012-09-20 16:03:13
W C możesz zapisać strukturę bez serializacji pod warunkiem, że dane nie były alokowane dynamicznie. W C++ również możesz stworzyć strukturę w stylu C i wówczas również będzie to możliwe. W przypadku używania obiektów typu std::string, serializacji podlega wskaźnik na dane w pamięci, a nie dane, co oznacza w praktyce, że nie będziesz w stanie odczytać danych bo nigdzie nie zostaną one zapisane.
P-65294
« 1 »
  Strona 1 z 1