Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Użycie getch() powoduje wyłączenie komputera

Ostatnio zmodyfikowano 2012-10-28 07:09
Autor Wiadomość
pakulasny
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Użycie getch() powoduje wyłączenie komputera
» 2012-10-27 21:30:23
Sieemka wszystkim, ucze się programować, i mój przykładowy kod zrodlowy to:

C/C++
// Pierwszy - pierwszy program w c++

#include <string>
#include <iostream>
#include <conio.h>

void main()
{
    std::string strImie;
   
    std::cout << "podaj swoje imie: ";
    std::cin >> strImie;
    std::cout << "twoje imie to:" << strImie << "." << std::endl;
   
    getch();
}


wszyystko działa, tylko że funkcja "getch" (najprawdopodobniej) zamiast wyłączyc program, to resetuje mi komputer, pojawia się na chwile niebieski ekran, i BUM! reset ;) jest to baardzo irytujące, i przeszkadza w nauce, wiecie może co z tym zrobić ?? Z góry wieeelkie dzięki za pomoc ! :*
P-67719
DejaVu
» 2012-10-27 21:32:58
1. Ta funkcja nie wyłącza komputera.
2. Jeżeli masz takie problemy tylko i wyłącznie przy programowaniu to powinieneś odinstalować obecnie używane środowisko i zainstalować je jeszcze raz. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że masz wirusa w swoim kompilatorze (choć osobiście nie słyszałem jeszcze o takim przypadku).

Inną opcją są wirusy w systemie, no ale sam chyba wiesz najlepiej czego możesz się spodziewać po swoim komputerze...
P-67721
pakulasny
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-27 21:37:25
na kompilatorze Code::blocks mialem to samo, teraz mam Visual c++ i to samo... to nie wina kompilatora
P-67722
Drraven
» 2012-10-27 21:37:52
Weź wywal tego getch()a. Zostaw windowsowy syf za sobą -> Programuj na Linuxie.
Ale, jeśli nie możesz tego zrobić to po prostu wywal tą funkcje. Uruchom program cmd.exe i w nim odpalaj swoje konsolowe programy, konsola nie zniknie ci po kilku sekundach ;D

Jest też wyjście z funkcja sleep ale to WinApi więc też to zostaw w pizdu ;D
P-67723
DejaVu
» 2012-10-27 21:38:19
No to masz jakąś lipę z systemem operacyjnym, bądź programem antywirusowym (o ile w ogóle go używasz).

/edit:
Zostaw windowsowy syf za sobą -> Programuj na Linuxie.
Nie musisz zarażać innych swoją nienawiścią do Windowsa tym bardziej, że należysz do przytłaczającej mniejszości zwolenników 'linuksa'.
P-67724
pakulasny
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-27 21:40:08
przeskanuje kompa, i zobacze, moze rzeczywiscie jakis wirus.. ;p
P-67725
Drraven
» 2012-10-27 21:46:24
Nie musisz zarażać innych swoją nienawiścią do Windowsa tym bardziej, że należysz do przytłaczającej mniejszości zwolenników 'linuksa'.
Niech po prostu wywali tą zbędną funkcje i wszystko będzie dobrze. Nie powinieneś jako administrator cisnąć mnie personalnie :D
P-67727
akwes
» 2012-10-27 21:54:21

tą zbędną funkcje
tę zbędną funkcję

:)


@autor tematu
Wyłącz całe oprogramowanie antywirusowe i odpal program. Jeżeli będzie to samo, to jest to co najmniej dziwne :)
P-67728
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona