Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kolorowa konsola i obsługa klawiatury. + kompilacja w Code::Block dla dos/win/linux/mac

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-08 16:02
Autor Wiadomość
gonzo_post
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kolorowa konsola i obsługa klawiatury. + kompilacja w Code::Block dla dos/win/linux/mac
» 2012-11-07 10:49:33
Ok zaczynam poznawać c++, prosty rogal dla windows i linux (plus ewentualnie dos i mac).
i teraz parę pytań.
1. Konfiguracja Code::Block pod windowsem kompilował na inne systemy niż win (linux/dos/mac).
2. jak kolorować składnie aby działało pod win i linux ("system("COLOR xx");" działa ponoć tylko pod win)
3. obsługa klawiatury.
 - jak sprawdzić co wcisnął user w tym kombinacje alt/ctrl/shift+cuś
P-68697
jsc
» 2012-11-07 12:43:35
Proponuję zastosowanie biblioteki New Curses, o której możesz poczytać na » KursyKurs New Curses, C++ kurs.

<<Removed by DejaVu - jak chcesz reklamować jakieś forum to załóż osobny temat, a nie zaraz będzie 500 tematów promujących puste forum. Chcesz wstawić link do swojego/znajomego forum - ok, ale wstawiaj link do opisanego na nim rozwiązania. >>
P-68703
gonzo_post
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-08 15:52:44
napisz mi na @ gonzo_post}rAT{wp.pl

tak btw jakaś dokumentacja do tego pełniejsza jest gdzieś?
i btw2 nie wiesz jak to wygląda jeśli idzie obsługuje hi res? tz chodzi mi o linuxa dokładnie
pamiętam grałem w adoma z konsoli(konsola 50x80) bez odpalonego X i paru pierwszych linijek mi nie było widać
P-68837
jsc
» 2012-11-08 16:02:43
http://www.tldp.org/HOWTO/NCURSES-Programming-HOWTO/

Ten materiał wygląda na dość obszerny.
P-68838
« 1 »
  Strona 1 z 1