Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przypisanie wyniku polecenia System(); do stringa

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-18 20:22
Autor Wiadomość
m4tx
» 2012-11-18 12:09:27
Przekierowywanie strumienia do pliku nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ nie otrzymujemy na bieżąco nowych danych i nie mamy gwarancji, że np. styknie miejsca na dysku czy mamy uprawnienia do zapisu. Drugi exek to też nie jest dobry pomysł, bo robi się burdel i jest to niewygodne rozwiązanie :) Sensowym wyjściem jest tutaj popen; nie wiem jednak jak jest z podobnymi rozwiązaniami na Windowsa.

EDIT:
O, widzę że już xevuel dał linka do popen... :P
P-69458
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-18 14:02:11
@UP O popen wcześniej nie słyszałem, ale na pewno o nim poczytam :) Poza tym, generalnie Twoje rady są dobre, ale w przypadku gdybym chciał sobie tę aplikację np. do portfolio dodać, ale wówczas bym na wstępie nie pisał, że nie chce mi się bardziej zagłębiać. Tę aplikację piszę tak tylko dla siebie, więc może powiewać prowizorką :P

@xevuel dzięki, nie znam winsocka, dlatego nie wiedziałem, teraz już działa dobrze :) Generalnie uzyskałem odpowiedź na którą liczyłem, jeszcze przez jakiś czas zostawię temat otwarty, w razie gdyby ktoś miał jeszcze coś mądrego do dodania, a wieczorem/jutro zamknę (jeśli mnie żaden z adminów nie wyprzedzi).
P-69475
crash
» 2012-11-18 20:01:38
Mt4x@ w moim sposobie pętla nieskończona tworzy cały czas jeden i ten sam plik, miejsca na dysku nie powinno zabraknąć.
P-69508
m4tx
» 2012-11-18 20:22:44
Mt4x@ w moim sposobie pętla nieskończona tworzy cały czas jeden i ten sam plik, miejsca na dysku nie powinno zabraknąć.
Czy ja wiem? Większość konwerterów wideo obsługiwanych z terminala da się ustawić, żeby dawały przetworzony strumień wideo na standardowe wyjście (czyli w Twoim przypadku do pliku), a wtedy już miejsca może zabraknąć :P Wiem, że to jest bardzo szczególny przypadek, ale daję taki przykład. Zresztą - plik tekstowy też może mieć duży rozmiar. I zapominasz też o jednej rzeczy - o uprawnieniach do zapisu. Twoim sposobem nie zrobimy np. aplikacji portable działającej na nośniku optycznym, czy gdziekolwiek indziej, gdzie są zabezpieczenia zapisu. To samo jest z uprawnieniami do zapisu w określonej lokalizacji, które niekoniecznie musimy mieć.

I jeszcze jedno...
Mt4x@
Hmmm... :)
P-69512
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2