Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinSock] Łączenie się z serwerem spoza sieci LAN

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-22 19:27
Autor Wiadomość
Rdstein
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinSock] Łączenie się z serwerem spoza sieci LAN
» 2012-11-21 19:55:14
Witam - chciałem stworzyć serwer, z którym będzie dało się połączyć z zewnątrz, z poza sieci lan. Mam zmienny IP w Netii, próbowałem otwierać/przekierowywać porty, używać no-ip do pobierania IP z hosta etc, ale problem wciąż zamyka się chyba na tych portach.
Dodam, że ta aplikacja:
http://www.canyouseeme.org/
Połączyła się z moim serwerem sprawdzając port. Nawet zacytuję loga:

Server v. 1.0
Success startup,
Wait for any clients wanna join...
Client IP: 8.23.224.110
Client number: 1

Client IP: 127.0.0.1
Client number: 2

Client IP: 8.23.224.110
Client number: 3

Client IP: 8.23.224.110
Client number: 4

Nie wiem, w jaki sposób sprawić, by ktoś z zupełnie innego miejsca mógł się połączyć na podany IP i port. Jak porty zewnętrzne są powiązane z wewnętrznymi.
Posiadam ruter td-8840t i próbowałem na nim otwierać porty, ale nie widzę możliwości przekierowywania. Chyba, że podchodzę do problemu ze złej strony.
P-69664
DejaVu
» 2012-11-21 21:28:09
Jeżeli komunikacja sieciowa działa Ci poprawnie gdy uruchomisz serwer i kilka klientów na swoim komputerze to znaczy, że problem leży w konfiguracji zapory (firewall), bądź w konfiguracji routera (przekierowania portów).
P-69670
Rdstein
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-22 11:35:55
Problem w tym, że zupełnie obcy serwer sprawdzający port może się połączyć, więc to teoretycznie działa.
http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
Ta aplikacja połączyła się z moim serwerem.

Rozlaczono klienta
Client IP: 69.163.149.200
Client number: 2

Dostęp z zewnątrz jest, jednak ja używając mojego publicznego IP nie mogę się połączyć ze swoim serwerem z swojego komputera - działa tylko do IP 127.0.0.1 .
Telnetem również.
Tu się pojawia moje pytanie - czy mogę używając publicznego IP łączyć się tak samo, jakbym był spoza? Na moją logikę tak powinno być, a nie da się - na ten sam adres IP i port, na który zewnętrznemu serwerowi się udało [178.37.87.42 : 10000]
P-69687
DejaVu
» 2012-11-22 16:14:35
Jeżeli napisałeś poprawnie obsługę połączeń TCP/UDP w swojej aplikacji to nie ma najmniejszej różnicy czy będziesz podawał adres lokalny czy adres globalny czy adres sieci wirtualnej (Hamachi). Jedynym ograniczeniem są wówczas ustawienia zapory systemowej oraz ustawienia na routerze. Ponadto fakt 'przepuszczania' ruchu do routera nie gwarantuje przekierowywania ruchu do Twojego komputera, a więc to, że port jest otwarty na routerze to o niczym nie świadczy. Poza tym... określ jasno czy N-klientów uruchomionych przez adres 127.0.0.1 działa na Twoim komputerze czy też nie. Jeżeli działa to z dużym prawdopodobieństwem problem nie dotyczy ani WinAPI ani napisanej aplikacji, tylko dotyczy konfiguracji sieci i zapór.
P-69689
Rdstein
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-11-22 19:10:59
Rozumiem.. każdy z klientów i serwerów lokalnych funkcjonuje i komunikuje się między sobą bez zarzutu. Mogę tworzyć dowolną ilość klientów i serwerów i chyba na dowolnym porcie lokalnym, z tego co do tej pory zauważyłem.
Dodam, że mój problem jest taki jak tu:
http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=70674
Mam router używający identycznego softu, który umożliwia otwieranie portów, ale brak jest przekierowywania. Można tylko otworzyć porty na danym lokalnym adresie IP.

Gdy włączyłem firewall'a na ruterze, to większość portów jest zamkniętych z poziomu port scannera, odblokowany jest jednak m.in. port, na którym mam serwer i następuje wtedy chwilowe połączenie między moją aplikacją a serwerem. Odblokowany jest też port dla MYSQL, a większość innych portów dla innych usług jest zamkniętych.
Z wyłączonym firewallem wszystkie były widoczne jako otwarte.

Jak przekierować IP i port z publicznego na konkretny adres lokalny - mój IP i wskazany port? Większość routerów oferuje taką możliwość, mój nie.
P-69704
DejaVu
» 2012-11-22 19:27:27
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
Dopisz jeszcze model swojego routera i będziesz miał stosowne informacje. Zazwyczaj przekierowanie portów sprowadza się do dwóch kroków:
1) ustawienie nadawania stałego IP komputerowi o określonym mac adresie przez router;
2) wpisanie przekierowania określonego portu na określone IP lokalne (zdefiniowane w pkt. 1).
P-69709
« 1 »
  Strona 1 z 1