Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Rysowanie ciągu znaków - DrawString (gdiplus.h)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-28 19:41
Autor Wiadomość
soltaire33
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Rysowanie ciągu znaków - DrawString (gdiplus.h)
» 2012-11-27 19:02:19
Więc napisałem program typu .dll który można wstrzyknąć do jakiegokolwiek procesu

C/C++
#include <windows.h>

BOOL WINAPI DllMain( HINSTANCE hinstDLL, DWORD fdwReason, LPVOID lpvReserved )
{
    if( fdwReason == DLL_PROCESS_ATTACH )
    {
       
        MessageBox( 0, "Millenium Hack 1.0 loaded.", "Attention", 0 );
    }
   
    return TRUE;
}

Chciałbym jednak zrobić menu po wstrzyknięciu, próbowałem użyć funkcji DrawString z biblioteki gdiplus.h, używając kodu udostępnionego na MSDN, męczę się z tym już tyle czasu i nie wiem co mam zrobić :(, pomyślałem więc może tu ktoś zdoła mi pomóc, mój kod po modyfikacji wygląda tak(chciałem aby po wstrzyknięciu - injectorem rysowalo mi jakis tekst)


C/C++
#include <gdiplus.h>
#include <windows.h>
using namespace Gdiplus;

VOID Example_DrawString2( HDC hdc )
{
    Graphics graphics( hdc );
   
    // Create a string.
    WCHAR string[] = L"Sample Text";
   
    // Initialize arguments.
    Font myFont( L"Arial", 16 );
    PointF origin( 0.0f, 0.0f );
    SolidBrush blackBrush( Color( 255, 0, 0, 0 ) );
   
    // Draw string.
    graphics.DrawString(
    string,
    11,
    & myFont,
    origin,
    & blackBrush );
}

BOOL WINAPI DllMain( HINSTANCE hinstDLL, DWORD fdwReason, LPVOID lpvReserved )
{
    if( fdwReason == DLL_PROCESS_ATTACH )
    {
       
        MessageBox( 0, "Millenium Hack 1.0 loaded.", "Attention", 0 );
    }
   
    return TRUE;
}

nie znam się na tych skrótach HDC itd. jakie występują na MSDN a pojęcia nie mam gdzie rozszerzenie tych skrótów znajdę, bardzo proszę aby szanowany moderator nie usuwał tego tematu jak to zrobił z poprzednim(podkreślam że nie wiem jaki był powód). Do diabła nie wiem co mam robić.

Mam jakieś dziwne błędy których po kilku dniach ćwiczeń nie jestem w stanie zrozumieć


milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipFree@4 referenced in function "public: static void __cdecl Gdiplus::GdiplusBase::operator delete(void *)" (??3GdiplusBase@Gdiplus@@SAXPAX@Z)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipAlloc@4 referenced in function "public: static void * __cdecl Gdiplus::GdiplusBase::operator new(unsigned int)" (??2GdiplusBase@Gdiplus@@SAPAXI@Z)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipCreateFromHDC@8 referenced in function "public: __thiscall Gdiplus::Graphics::Graphics(struct HDC__ *)" (??0Graphics@Gdiplus@@QAE@PAUHDC__@@@Z)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipDeleteGraphics@4 referenced in function "public: __thiscall Gdiplus::Graphics::~Graphics(void)" (??1Graphics@Gdiplus@@QAE@XZ)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipDrawString@28 referenced in function "public: enum Gdiplus::Status __thiscall Gdiplus::Graphics::DrawString(wchar_t const *,int,class Gdiplus::Font const *,class Gdiplus::PointF const &,class Gdiplus::Brush const *)" (?DrawString@Graphics@Gdiplus@@QAE?AW4Status@2@PB_WHPBVFont@2@ABVPointF@2@PBVBrush@2@@Z)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipCreateFont@20 referenced in function "public: __thiscall Gdiplus::Font::Font(wchar_t const *,float,int,enum Gdiplus::Unit,class Gdiplus::FontCollection const *)" (??0Font@Gdiplus@@QAE@PB_WMHW4Unit@1@PBVFontCollection@1@@Z)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipCreateFontFamilyFromName@12 referenced in function "public: __thiscall Gdiplus::FontFamily::FontFamily(wchar_t const *,class Gdiplus::FontCollection const *)" (??0FontFamily@Gdiplus@@QAE@PB_WPBVFontCollection@1@@Z)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipGetGenericFontFamilySansSerif@4 referenced in function "public: static class Gdiplus::FontFamily const * __cdecl Gdiplus::FontFamily::GenericSansSerif(void)" (?GenericSansSerif@FontFamily@Gdiplus@@SAPBV12@XZ)
milhack.obj : error LNK2019: unresolved external symbol _GdipDeleteFontFamily@4 referenced in function "public: __thiscall Gdiplus::FontFamily::~FontFamily(void)" (??1FontFamily@Gdiplus@@QAE@XZ)

jest więcej podobnych
P-69998
xevuel
» 2012-11-27 19:59:23
Więc napisałem program typu .dll
DLL to nie program. http://pl.wikipedia.org/wiki/DLL

próbowałem użyć funkcji DrawString z biblioteki gdiplus.h
DrawString to metoda, gdiplus.h to plik nagłówkowy.

nie znam się na tych skrótach HDC itd. jakie występują na MSDN a pojęcia nie mam gdzie rozszerzenie tych skrótów znajdę
» KursyKurs WinAPI, C++ kurs

bardzo proszę aby szanowany moderator nie usuwał tego tematu jak to zrobił z poprzednim(podkreślam że nie wiem jaki był powód).
Na tym forum nie akceptujemy złośliwych programów, ot co. OK, tego tematu na razie nie usunę, zobaczymy, czy ktoś Ci "pomoże".

Mam jakieś dziwne błędy których po kilku dniach ćwiczeń nie jestem w stanie zrozumieć
Mało, mało, i jeszcze raz mało. » KursyKurs C++ kurs, http://warsztat.gd/wiki/Unresolved+External+Symbol

Potrafisz napisać w C++ cokolwiek poza Hello Worldem? Twoje ostatnie kody to sklejki skopiowane z różnych źródeł.
P-70006
crash
» 2012-11-28 19:41:28
Spróbuj
using namespace Gdiplus;
 Nie ma systemu prywatnych wiadomości to Ci na priv nie pomogę, nie chcę rzucać swoim mailem po necie :)

xevuel@ takie "hackowanie" to dobra nauka programowania oraz poznawanie systemu operacyjnego od kuchni, nie wiem skąd awersja do pisania złośliwców ;p

edit: http://www.codeproject.com/Articles/1112/Starting-with-GDI

Nie ja ustalałem tą zasadę, nie ja ją będę obalał. Nie chcemy malware na tym forum. Chcesz poznawać system? Nie ma problemu, rób to sam. Jeśli nie jesteś w stanie czegoś takiego napisać, to znaczy że za mało umiesz, odpuść sobie i wróć za jakiś czas.
xevuel
P-70083
« 1 »
  Strona 1 z 1