Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kolejnosc kompilacji - kompilator sie uparl!

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-22 12:27
Autor Wiadomość
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-22 11:46:20
@kubawal,
wlasnei tez sie zdziwilem ale nie wyskakiwal mi taki blad po dodaniu db.cpp
kompilator kompilowal ten plik dwa raz!!!! co mnie zdziwilo..
zaczal najpierw od niego a pozniej lecial w kolejnosci dodawania w main az natrafil na niego ponownie i wyrzucil mi drui raz te same bledy, tak jakby sie uparl ze go skompilouje na poczatku a pozniej jeszcze raz wedlug kolejnosci.. hahaha
P-71639
kubawal
» 2012-12-22 11:54:09
W classes.h definiujesz ciała klas. W classes.cpp funkcje, dłuższe metody itp.
P-71641
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-22 12:04:02
@kubawal
Jestes mistrzu, porabalem to!  po przeniesieniu do classes.h ciala klasy - dziala!
Ostatnie pytanie, w main.cpp zdefiniowalem globalnie USERS *user_info = new USERS;
czemu w funkcji zdefiniowanej w db.cpp nie moge sie odniesc do klasy user_info? ponoc nie jest zdeklarowana  ale przeciez zdeklarowalem ja globalnie w main.cpp tuz przed wykonywaniem WinMain...
P-71644
kubawal
» 2012-12-22 12:07:46
W klasie USERS musisz zdefiniować konstruktor domyślny, tj. nie przyjmujący argumentów, bo w main.cpp jest:
USERS * user_info = new USERS;
Czyli wywołujesz domyślny konstruktor, którego klasa USERS nie ma.
P-71646
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-22 12:27:12
Wydaje mi sie ze nie w tym problem bo w WinMain sie juz do tej struktury odnosze:
user_info->user_name = (...);
i wszystko dziala czyli konstruktor stowrzyl sie domyslnie o ile dobrze zrozumialem.

W kazdym badz razie w WinMain wywoluje funkcje db_x(user_info->user_name);
funckja ta jest zdefiniowana w db.cpp, dostaje nazwe uzytkownika i w bazie danych wedlug niego wypelnia pozostale dane w klasie np usr_auth_login [1] (tych zmiennych w klasie do wypelnienia bedzie wiele wiecej). i chce sie w tej funkcji bezposrednio odniesc do tresci klasy o zdeklarowanej nazwie user_info poprzez user_info->usr_auth_login="Y" ale kompilator krzyczy ze (w db_x()) "identifier user_info is undefined" ...czemu user_info jest nieznane w mojej funkcji db_x(), przeciez jest zdeklarowane globalnie.
P-71650
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2