Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z obsługa strumienia wejsciowego.

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-22 18:03
Autor Wiadomość
Charles
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z obsługa strumienia wejsciowego.
» 2012-12-22 16:54:08
Witam

Czy mógłby mi ktoś wyjasnic o co kaman w obsłudze strumienia wejsciowego. Czytytałem temat z poradnika wiele razy i nie rozumiem.

» Kurs C++ » Poziom 1Obsługa strumienia wejściowego lekcja

Jaki ma byc wzór programu w którym wpisuemy ta komende: 12345, 321. Czy 2+2 wynosi 4?. A po wyjsciu z bufora ta komenda bedzia taka: , 321. Czy 2+2 wynosi 4?
P-71667
czosnek17
» 2012-12-22 17:06:32
Ogólnie, to chodzi o wczytywanie danych do jakichś zmiennych, a czego nie rozumiesz?
P-71670
Charles
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-22 18:03:53
Na koncu jest zadanie domowe. Pórbowłam ułozyc wzór kodu zeby to miało sens ale nic z tego.  I nie udaje mi sie to dlatego iz nie mam podparcia wzorem kodu w punkcie "opis działania strumienia wejsciowego".

---->Opis działania strumienia wejściowego
 Skoro nauczyliśmy się już korzystać ze strumienia wejściowego w podstawowym wymiarze - przyjrzyjmy się teraz jego działaniu. Wyobraźmy więc sobie, że początkowo strumień jest pusty. Wysyłamy następnie żądanie: "daj mi liczbę całkowitą" (czyli: std::cin>>liczba). Strumień jest pusty, więc nie można z niego pobrać danych, a więc użytkownik musi wprowadzić nowe dane do strumienia. Wprowadźmy teraz do strumienia następujące dane:
12345, 321. Czy 2+2 wynosi 4?
 Po wciśnięciu klawisza ENTER dane te trafiają do bufora strumienia wejściowego, z którego następnie odczytywane są dane. Po wczytaniu liczby w buforze strumienia wejściowego zostaną następujące dane:
, 321. Czy 2+2 wynosi 4?
 Co się teraz stanie, gdy zechcemy wczytać kolejną liczbę? Strumień stwierdzi, że pierwszym znakiem w strumieniu jest znak ,, który nie jest liczbą, a więc nie zostanie wczytana liczba. Operacja wczytywania się nie powiedzie, a flaga błędu zostanie ustawiona.
Białe znaki
 Białymi znakami nazywamy te, które nie mają swojej reprezentacji wizualnej, a istnieją w tekście. Białe znaki to: spacja, enter i tabulacja.
Strumień, a białe znaki
 Gdy używamy strumienia std::cin>> białe znaki są pomijane. Tak więc gdyby w buforze strumienia nie znajdował się przecinek, tylko biały znak - strumień by go po prostu pominął i przeszedł do kolejnego znaku. W konsekwencji druga operacja wczytywania liczby powiodłaby się, a w strumieniu pozostałyby dane:
. Czy 2+2 wynosi 4?<----
P-71674
« 1 »
  Strona 1 z 1