Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Baza danych w pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-23 22:36
Autor Wiadomość
patox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Baza danych w pliku
» 2012-12-23 21:15:58
Witam
Czy po stworzeniu bazy w c++ w pliku tekstowym będę mógł ją na bieżąco uzupełniać, segregować alfabetycznie i wykluczać, znajdować powtarzające się frazy? Wiem jak to robić na danych zamieszczonych w programie, ale nie próbowałem jeszcze na danych w plikach. Czy baza będzie się bezproblemowo nadpisywać i wyświetlać?
P-71796
DejaVu
» 2012-12-23 21:40:56
Jak ją oprogramujesz, to takie funkcjonalności będziesz miał. Sugeruję użycie biblioteki SQLite skoro znasz SQL-a w jakimś stopniu.
P-71806
patox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-23 22:01:05
Hmmy, a jeszcze jedno. Ja początkujący jestem dopiero, ale czym najlepiej zrobić okno wyboru? Planuję zrobić wielofunkcyjny program typu baza danych, wydarzenia, czy przeglądanie zdjęć i inne rzeczy potrzebne do codziennego funkcjonowania, ale w czym najlepiej zrobić wybór tak, aby się nie pogubić w tym za bardzo? Chodzi mi, aby to był jeden program z łatwym dostępem do wielu jego opcji. Np, abym jednocześnie mógł sobie uruchomić np przeglądanie zdjęć, bazę danych i odtwarzanie utworów muzycznych.
P-71809
DejaVu
» 2012-12-23 22:26:52
Cóż... Qt? Jednak nie sądzę, aby udało Ci się zrealizować swoje plany :) Nie wiem czy ktokolwiek z tego forum napisałby taki program samodzielnie, realizujący taki zakres funkcjonalności w czasie krótszym niż 3msc intensywnego kodowania. (no chyba, że będzie wszędzie pisał ShellExecute :P).
P-71816
patox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-23 22:36:01
Dzięki :) Szczerze to mi się nie śpieszy. Chcę Zrobić program, który przyda mi się np do zakładania list z piosenkami itp. :D Do celów własnych, a piszę, bo jestem dość młodym programistą (15 letnim xD) i trochę umiem (od roku siedzę w tym), a pisząc to będę się lepiej przy tym bawić co raz go ulepszając i przy okazji poćwiczę programowanie. Jakoś większą satysfakcję sprawia mi napisanie coś dla siebie.
P-71819
« 1 »
  Strona 1 z 1