Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

OIG VI - Apteka

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-30 17:55
Autor Wiadomość
withelm
» 2012-12-27 18:01:58
Tak tylko gdy raz masz juz jakies minimum w t[i..n] i chcesz znalesc nowe minimum to nie ma bata ze znajdziesz cos lepszego w t[i..n] trzeba szukac w t[cos .. i], a nie jak Ty to robisz t[cos .. n].

Bo const to jest takie nie mainstreamowe. Btw, to że w `Algorytmice` to sie pojawia to nie znaczy ze jest fajne. W książce Stańczyka sra tam makrodefinicjami na potęge co nie powiem jest przydatne na zawodach w których masz mało czasu na klepanie kodu. Jednak jak widze ze ktos kto robi jakies proste zadanko przy użyciu makrodefinicji to zapala mi się czerwona lampa, że ta osoba nie wie co robi ;)

coz long long ma zakres do 10^18 wiec nie wiem czemu udziwniasz.

jak chcesz miec wyzerowana tablice to zadeklaruj ja przed main() (tzw. zmienna globalna).

a co do tabulatorów to jest dobrym zwyczajem dawanie ich a nie sraniem spacjami. Gdzie? wszędzie np linia 7, to że wciskasz Tab to nie znaczy ze wpisujesz Tabulator, moze wstawiac 4/8 gołych spacji.
P-72111
Mike148
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-27 18:11:22
Coś nie rozumiem twojej pętli. Jakbyś mógł to zapisać.

http://4programmers.net/C/Static - Pierwsza linjka
Co ci to unsigned przeszkadza, chłopie !
Straszne makrodefinicje! Jedna głupia liczba, a ty cudujesz jakbym cały kod miał w definicjach.
P-72112
withelm
» 2012-12-27 18:27:41
Ale nie ma nawet co zapisywać, jedna pętla gdzie sprawdzasz czy element jest mniejszy od aktualnego minimum.

<<Removed by DejaVu - tutaj się pomaga bo się chce dzielić wiedzą, a nie się chce na niej zarobić. >>

hmm, według mnie to Ty cudujesz z tym static, ale znajac życie to jak zwykle się nie znam :/
P-72116
DejaVu
» 2012-12-27 18:45:21
@withelm: Staraj się być bardziej wyrozumiały dla innych. Twoje obecne wypowiedzi są miejscami na tyle aroganckie i zarozumiałe, że zapewne nie jednego administratora tego forum korci ręka by je usunąć.
P-72119
Mike148
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-27 20:31:04
Próbowałem to zrobić tak jak withelm mówił, ale nie wychodzi. Myślałem, żeby sortować tablicę i iterować po kolei dopóki != k[n - 1], ale coś mi się to nie widzi. Naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu ? Rozwiązania są dwa - albo coś trzeba tu zoptymalizować, albo algorytm jest kiepski.

@withelm Jakbyś przeczytał treść to byś wiedział że cała pętla musi się skończyć na elemencie k[n - 1] ;)
P-72125
DejaVu
» 2012-12-27 20:48:35
@up: nie sądzę, aby komuś się chciało po prostu czytać treść Twojego zadania. To jest Twoje zadanie do rozwiązania i Twoja droga nauki programowania. My mamy własne projekty i wolimy im poświęcać czas. Problemy Twoje nie sprowadzają się do kompilacji lecz do konkretnego rozwiązania zadania. Z dużym prawdopodobieństwem możesz znaleźć gotowe rozwiązanie Twojego problemu, a więc... użyj Google jak tak Ci zależy na jakimś lepszym rozwiązaniu i przeanalizuj znaleziony kod.
P-72129
withelm
» 2012-12-30 17:55:09
"Jakbyś przeczytał treść to byś wiedział że cała pętla musi się skończyć na elemencie k[n - 1] ;)" - ehh chodziło mi o koncepcje a nie napisanie dokładnie psełdokodu ;P, btw, jak by coś to mam wbite te zadanko d:, sprobuj zaklepac to zadanie używając tylko 1 petli, a nie jak Ty uzywasz petli w petli.

DejaVu: hmm, to więc po co jest forum skoro nie można na nim znalesc pomocy? Rozumiem opieprzyc kogos kto nie wiec co to google, albo robi cos głupiego, ale mowienie ze każdy ma swoje problemy i zeby spieprzał wypacza całą idee forum, przecież te forum jest do pomagania ludziom w sprawach c++ a u kolegi pomysł jest dobry tylko kod jest troche z dupy napisany. Btw, jeśli problem od razu jest algorytmiczny to nie znaczy ze to jakies chore zeczy typu drzewo sufiksowe. Mam nadzieje, że zmienisz swoje nastawienie, bo gdybys był zwykłym userem, to kij Ci w oko, jednak gdy Admin mowi takie zeczy to widac ze cos jest nie tak.
P-72400
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2