Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Bardzo długie uruchamianie konsoli Windows Vista

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-27 19:45
Autor Wiadomość
DejaVu
» 2012-12-31 15:37:29
P-72524
crash
» 2013-01-05 04:01:15
Jeśli nie chcesz wyłączyć tego antywira, zainstaluj VirtualBox i pod nim Win XP, bez antywira. Zainstaluj kompiladło i jedziesz :)
P-72998
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-26 12:35:33
Przed chwilą znowu próbowałem wyłączyć wszystkie zapory, windows defender: i prosze oto zdjęcie:
Zapora
Zapora
I co? Nadal blokuje. Tym razem pisze w asemblerze, mój program zajmuje zaledwie 40 bajtów a przy włączaniu odkryłem że pożera ~95% procka... Włącza sie po kilkunastu sekundach, a następne kilkanaście czekam aż program łaskawie zacznie coś robic. Tak jak pisałem wcześniej, NIE MAM INNEGO antyvirusa a tamtego symanteca usunąłem w pi**u. Tylko nie wiem jak tamto wyłączyć.

EDIT:
Dodam że mój program wypisuje ciąg znaków "Czesc" (nowa linijka) "$" I później wczytuje klawisz który jest następnie wyświetlany. Poźniej ponownie czekam aż jakiś klawisz zostanie wciśnięty i wyłączam program.
P-75052
DejaVu
» 2013-01-26 13:03:35
Jeżeli wolno Ci się uruchamiają aplikacje konsolowe to musi być jakiś proces, który je 'sprawdza' zanim zostaną uruchomione. Za takie bajery odpowiada antywirus, więc... albo masz jakiś moduł antywirusa włączony albo masz jakiegoś wirusa, który skanuje uruchamiane procesy.
P-75053
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-26 13:10:34
DejaVu mam instalke avasta, więc sobie go zaraz zainstaluje, przeskanuje system i za jakiś czas się wypowiem :) Chociaż wątpię żebym miał wirusa bo jakies 2 tygodnie temu robiłem formata.
P-75054
DejaVu
» 2013-01-26 13:13:53
Czyli po formacie i wgraniu wszystkich aktualizacji aplikacje konsolowe uruchamiają Ci się długo?

http://stackoverflow.com/questions/296520/win32-console-processes-in-vista-10-cpu-but-very-slow
P-75055
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-26 14:46:50
DejaVu dzięki za link jednak nie ma tu powiedziane co trzeba zrobić, są tylko dyskusje dlaczego tak może być i żeby zapisać stdout do loga. Coś mi tu śmierdzi bo kiedyś nie miałem tego problemu (pomiędzy tamtym tematem co wcześniej zakładałem a tym). Jeśli dynamicznie linkuje DLLki kompilatora, to program się włączał błyskawicznie (mówię o C++). Czy kiedy linkuje się statycznie biblioteki, może ono zmniejszyć wydajność programu... Nie to by było bezsensu a nawet gdyby to w asemblerze nie linkuje żadnych bibliotek. Jestem w trakcie skanowania systemu, i na razie nie ma żadnego pliku zarażonego, a z tego co wiem to Avast jest dokładny. Odezwe się jeszcze jak skanowanie się zakończy.
P-75064
DejaVu
» 2013-01-26 15:03:07
Czytałem kilka tematów związanych z Twoim problemem. Takie same problemy pojawiały się w Javie pod Vistą, jednak tam ponoć problem stanowiła wielowątkowość. W każdym razie nie znalazłem żadnej nowej wskazówki umożliwiającej zdiagnozowanie Twojego problemu. Googlając znalazłem również informację, że ponoć jest to znany bug (stwierdzenie z 2008 roku), a więc być może wystarczy mieć zaktualizowaną wersję systemu. Co do linkowania dynamicznego i statycznego. W przypadku gdy używasz linkowania dynamicznego, do aplikacji nie jest wciągany kod, który przez antywirusy jest uważany za potencjalnie niebezpieczny i wymaga dokładnego skanowania. Stąd aplikacja linkowana statycznie jest poddawana intensywniejszemu skanowaniu. W przypadku wciągania popularnych (i znanych) dll-ek, są one zapewne pobieżnie sprawdzane 'czy ten plik .dll jest znany i jeśli zgadzają się sumy kontrolne, to jest on bezpieczny i nie trzeba wykonywać dokładnej analizy kodu' . To jest oczywiście hipoteza jak antywirusy mogą sobie 'ograniczać' złożoność algorytmów weryfikujących poprawność kodu :)
P-75067
1 « 2 » 3 4
Poprzednia strona Strona 2 z 4 Następna strona