Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jakich bibliotek użyć do napisania pewnego programu?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-31 13:36
Autor Wiadomość
Forczek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jakich bibliotek użyć do napisania pewnego programu?
» 2012-12-30 23:32:59
Witam, założyłem ten oto skromny temat, gdyż chcę napisać pewien program. Program, pracowałby na zasadzie zbliżonej do aplikacji Siri. Jeżeli nie wszyscy kojarzą, to tutaj zamieszczam link do demonstracji tego programu: http://www.youtube.com/watch?v=dUuP0KN3xDM Mój program byłby na Windowsa. Użytkownik mówiłby np. włącz przeglądarkę, a przeglądarka włączałaby się. Problem mam z doborem bibliotek. Aplikacje, napisałbym pewnie w WinAPI chyba, że polecacie inną bibliotekę. Problem większy mam z dźwiękiem. Nie mam kompletnie pojęcia jak to zrobić i jakiej biblioteki użyć. Mam nadzieje, że mi pomożecie. :)
P-72471
mactec
» 2012-12-30 23:36:00
Dużo było by roboty z rozpoznaniem dzwięku. Lepiej zrób po prostu interface w WinAPI.
P-72472
Forczek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-30 23:39:56
Znaczy interface w WinAPI pewnie by był, bo użytkownik mógłby dodać własne skróty np: Włącz Assasin's Creed Revelations, a gra się włącza. Normalnie program nie miałby tej opcji . Właśnie o rozpoznanie dźwięku mi najbardziej chodzi. A co miałeś dokładniej na myśli? Skróty w programie itp.? Nie wypaliłoby pewnie, bo kto by chciał z tego korzystać? Z dźwiękami to pewnie program byłby gotowy na wakacje lub później bo mam na razie dużo na głowie.
P-72473
jsc
» 2012-12-30 23:40:19
Dużo było by roboty z rozpoznaniem dzwięku.

I pewnie dalekie od ideału, skoro te całe siri ma z tym problemy.
P-72474
Forczek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-30 23:43:23
No tak. A powie mi ktoś jakiej biblioteki użyć i mniej więcej na czym by to polegało?
P-72475
DejaVu
» 2012-12-31 04:53:29
Ludzie piszą prace magisterskie na temat rozpoznawania samych z góry określonych komend, a Ty chcesz samemu takie oprogramowanie napisać? :) Może fajne wyzwanie, ale tu nie rozchodzi się o biblioteki, tylko o znajomość różnych algorytmów do rozpoznawania mowy. Ponadto tutaj istnieje jeszcze kolejna ciężka armata pt. "inteligentna analiza tekstu" => nawet jeżeli jest istotnie ograniczona to mimo wszystko jest ona wymagana. Ten projekt na jedną doświadczoną zawodowo osobę to co najmniej 2 lata roboty na pełen etat, aby uzyskać efekt i tak gorszy niż ten, który zaprezentowałeś na filmiku.
P-72486
Forczek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-31 12:36:26
O takie coś mi chodziło :D zniechęcenie na maksa :D. A czy zrobienie czegoś w stylu: mówisz na początku komendy, a później w trakcie użytkowania komputera możesz je wypowiedzieć i program robi określoną czynność. Na przykładzie: włącz program gimp 2.6 a program go uruchamia. Wtedy z głosem było by mniej roboty choć i tak dużo. Komendy musiałyby nie dużo się różnić od wprowadzonych. Na początku więcej roboty byłoby z ustawieniem programu, ale użytkowanie i tak było by przyjemne. Oczywiście dużo nauki o dźwięku, pewnie przy tym WinAPI to pestka :p. Czy byłby sens podejmowania się takiego wyzwania( pewnie i tak się podejmę, ale warto zapytać )?
P-72492
Mrovqa
» 2012-12-31 13:35:13
To jest za ciężkie dla początkującego. Jak gdzieś przeczytałem - lepiej ukończyć trzy małe projekty niż porzucić jeden wielki. Zapamiętaj sobie to, będzie Ci łatwiej kontrolować motywacją i nauką :)
P-72498
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona