Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

zadanie na kolosa

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-17 18:00
Autor Wiadomość
DejaVu
» 2013-01-16 12:58:31
Sugeruję przeczytać » Kurs C++ » Poziom 1Instrukcja warunkowa if ... else lekcja.
P-74096
pablofafik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-16 16:15:39
Przeczytałem już n-krotny raz waszą encyklopedię wiedzy i rozwiązania nie znalazłem... Obojętnie jaka kombinacja z nawiasami {} kończy się wyliczeniem iloczynu. Rozumiem że nikt już mi nie pomoże widocznie to za bardzo skomplikowane skoro cały czas mnie odsyłacie albo proponujecie błędne rozwiązania. Pozdrawiam i życzę wam trafiać na takich samych ludzi jak wy sami jesteście... Bo skoro ktoś kilka razy prosi o pomoc ( zakładam że jakąś tam wiedzę posiadać skoro prowadzicie forum o takiej tematyce) a wam nie chce się dopisać linijki tekstu to lepiej nie zajmujcie się tego typu rzeczami. Łatwiej jest kogoś 100 razy odesłać niż pokazać że można coś zrobić niewielkim wysiłkiem. żenada
P-74119
DejaVu
» 2013-01-16 17:08:39
Cóż... po prostu nie czytasz tekstu ze zrozumieniem. Wszyscy podali Ci już rozwiązania n-krotnie, ale Ty uważasz, że jesteś tak świetny w czytaniu tekstu ze zrozumieniem, że wszyscy inni są źli i beznadziejni, a Ty jesteś tym najlepszym. Twoje nastawienie na pewno nie pomoże Ci rozwiązać problemu, a z Twoich n-postów wynika, że nie masz podstaw programowania i 'zwalasz' problem na fakt, że 'nie znasz' czegoś 'zaawansowanego'. Niestety, ale nie rozumiesz rozdziału 13 i choć byś twierdził, że wszyscy są głupi, którzy tak twierdzą to niestety jedyną osobą, która się myli jesteś Ty...

PS. Łatwiej byłoby napisać jedną linijkę aniżeli odesłać do materiałów byś miał szansę zrozumieć swój błąd. Ba! dostałeś nawet linijki 'jak kod' powinien wyglądać, ale... losowe wstawienie w kod Ci się nie udało - wniosek: nie rozumiesz tego co czytasz ani tego co do Ciebie piszą. My się staramy nieść pomoc pożyteczną, a nie dawać rozwiązania na tacy, które nie mają walorów edukacyjnych (a nawet jeśli je mają to są one nieporównywalnie mniejsze).
P-74124
RazzorFlame
» 2013-01-16 18:25:59
Skoro pablofafik nadal nie czai w czym jest błąd spróbuje mu to wytłumaczyć na przykładzie.
@pablofafik Zdajesz sobie sprawę z tego jak działa program? Program to ciąg poleceń, jednak gdy brak jest poleceń program poprostu się kończy. W instrukcji else po sprawdzeniu czy liczba jest parzysta nic się nie dzieje bo nic w tym nie napisałeś... Jaka z tego nauka? Program przechodzi do następnych poleceń, którymi są obliczanie iloczynu. Tak więc co powinieneś zrobić? Powinieneś sprawdzać czy czytana liczba jest parzysta jeśli nie to przejdź to końca programu, jeśli tak to oblicz iloczyn liczby. PS gdybyś nadal nie wiedział te "jeśli nie" oznacza że masz wsadzić coś do "if(a % 2 != 0){tutaj}" a "jeśli tak" to wsadzić do else...
P-74135
pablofafik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-17 18:00:01
Dzięki wielkie za wszystko, bardzo łopatologicznie mi to wytłumaczyłeś "RazzorFlame" ale w moim przypadku odniosło to skutek.
Chciałem przeprosić jeżeli sprawiłem problem oraz usprawiedliwić się - dopiero zaczynam przygodę z językiem c++ i zarazem kończę. Jest mi to potrzebne tylko i wyłącznie w celu rozwiązania tego zadania.
Poniżej wkleję kod po zmianie
P.S wam się to nie przyda bo dla was to zadanie z najniższej półki ale może ktoś się trafi na moim poziomie znajomości c++
Pozdrawiam!

C/C++
#include<iostream>
#include<conio.h>
using namespace std;
int main()
{ int a, b;
    cout << "podaj liczbę"; cin >> a;
    if( a % 2 != 0 ) {
        cout << "liczba jest nieparzysta" << endl;
        getch();
        return 0;
    }
    else
         cout << "jedziemy dalej" << endl;
   
    int i = 2;
    int iloczyn = 1;
    while( i <= a )
    {
        iloczyn = iloczyn *= i;
        i = i + 2;
    }
    cout << "iloczyn wynosi " << iloczyn << endl;
    getch();
    return 0;
}
P-74227
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2