Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Autor: Pietrzuch
Biblioteki C++

Wstęp

[lekcja] Rozdział 1. Opis biblioteki i skąd można ją pobrać.

Krótki opis biblioteki

New Curses to biblioteka stworzona do lepszego zarządzania aplikacjami konsolowymi. Umożliwia ona nam obsługę klawiatury, myszki oraz ekranu - konsoli. Możemy nią zastąpić popularne Windowsowe conio.h, którego w Linuxie nie ma. Kurs opisuje tylko część możliwości tej biblioteki i ma za zadanie ułatwić naukę c++ użytkownikom nie znających tak dobrze angielskiego i/lub używających Linuxa, gdzie tak jak już mówiłem nie ma popularnego conio.h. Jednak za to mamy do dyspozycji lepsze New Curses. ;P A jeżeli zrozumiesz te podstawy, które tu opiszę, i ta biblioteka Ci się spodoba, polecam przestudiowanie dokumentacji, lub poszukanie tutoriali po angielsku.

Skąd wziąć bibliotekę?

Bibliotekę New Curses pobieramy z repo naszego Linux-a, jeżeli jej tam nie ma to kliknij tutaj. Pisząć ten artykuł, zakładam, że znasz już podstawy (pętle, instrukcje, typy zmiennych) języka C++. Kurs jest pisany dla początkujących z myślą o użytkownikach systemu Linux. Jeżeli jednak używasz Windows-a to pobierz odpowiednik New Curses o nazwie Pdcurses. Pdcurses różni się w użyciu tylko dołączaniem innego nagłówka - curses.h. Możesz ją pobrać ze strony http://sourceforge.net​/projects/pdcurses/.

Aha i jeszcze jedno, każdy kod z lekcji postaraj się skompilować i nieco przerobić. To jedyna dobra droga do nauki nowego języka/biblioteki.
Poprzedni dokument Następny dokument
Kurs New Curses, C++ Hello World