Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programiści - jak wy zaczynaliście?

Ostatnio zmodyfikowano 2011-08-17 09:50
Autor Wiadomość
Gutiz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programiści - jak wy zaczynaliście?
» 2011-08-06 17:38:41
Witajcie! Programuję już około roku w c++, ale teraz nie mogę się zdecydować co robić dalej.
Postanowiłem, że poszukam w google o tym jak zaczynali jacyś programiści. Znalazłem coś, ale nie spełniało to moich oczekiwań.

A więc tak, drodzy koderzy. Jak wy zaczynaliście przygodę z programowaniem? Chciałbym, abyście opisali waszą drogę do sukcesu. Jak zaczynaliście(w jakim wieku), od jakiego języka, przy pomocy jakich tutoriali(książek), co wybraliście potem i co teraz robicie. Mile widziane były by też porady skierowane do mnie, oraz innych czytelników tego forum.

Ja zaczynałem w wieku 13 lat, prawdopodobnie pierwszym tutorialem był Megatutorial, wtedy dopiero zrozumiałem o co chodzi w tym programowaniu. Nie przeczytałem go do końca(pominąłem sporo rzeczy), ponieważ był zbyt długo opisany, dlatego skorzystałem z tego poradnika: http://lublin.webd.pl/crayze/cpp-winapi/cpp.html

Oprócz opisanego powyżej korzystałem z kilku innych jak np. Darkcult oraz ten na tej stronie.

Proszę o opisywanie swojej drogi.
P-38262
malan
» 2011-08-06 17:45:00
P-38263
pekfos
» 2011-08-06 18:03:41
jak to co dalej? Bibliotekę standardową znasz? STL? jakieś graficzne lub GUI? Do roboty! :P
P-38266
Gutiz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-06 21:38:13
Znam w miarę dobrze c++ (przynajmniej podstawy i obiektowość), próbowałem WinAPI, ale wole coś bardziej przenośnego, więc teraz siedzę w SFML. Myślę też nad OpenGL ale muszę jeszcze doświadczenia nabrać :D
P-38291
SeaMonster131
» 2011-08-06 21:42:30
Moim zdaniem WinAPI nie warto sie aż tak bardzo uczyć. Oczywiście, są tacy co powiedzą inaczej, ale to tak moim zdaniem. Wystarczą podstawowe informacje jak sie tworzy okno i kontrolki... W przyszłości jedynie mogą Ci sie przydać różne funkcje z WinAPI :)
Jak ogarniesz tą biblioteke 2D to wtedy możesz spróbować OGL'a czy tam DX :)
P-38292
Gutiz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-08-07 00:46:19
DirectaX raczej nie będę się uczył, a przynajmniej nie mam zamiaru pisać w nim jakiś programów. A to dlatego, że jestem bardziej nastawiony na linuxa niż na windowsa i nie będę uwielbiał microsoftu, nawet jeżeli stworzy dobry produkt :D
P-38299
mati1qazxsw2
» 2011-08-07 11:46:34
Ja zaczynałem naukę VB w wieku hm.. 13 lat?Potem był Pascal,trochę Delphi,C++,Java(koduję najwięcej) a od nie dawna C# z XNA. :)
P-38307
m4tx
» 2011-08-07 11:57:01
A ja próbowałem bawić się Delphi już w wieku 8 lat... Ale z tego, co pamiętam, niezbyt mi wychodziło. Później jednak trochę ogarnąłem to Delphi. Potem, w wieku 12 lat bodaj zainteresowałem się C++, czego wyniki - bardzo dobra znajomość tego języka, umiejętność posługiwania się takimi bibliotekami jak SDL, SFML, czy boost, nieco lepsza znajomość GTK+ i kurs na tej stronie - widać teraz - gdy mam 13 lat - wyraźnie. Niedawno zainteresowałem się Javą. Oprócz tego znam - w średnio zaawansowanym stopniu - HTML, CSS i PHP.
P-38311
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona