Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Motywacja w programowaniu

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-30 20:20
Autor Wiadomość
Loodwin
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-29 22:07:24
Ja mam podobnie z tym , że najpierw obmyślam, a dopiero potem kodzę, lecz ja właśnie za dużo obmyślam i najpierw skupiam się na najmniej potrzebnych rzeczach, bo zauważam, że je najłatwiej zrobić. Powinienem skupiać się najpierw na najważniejszych. Może w te wakacje, gdy będę miał więcej czasu (chociaż nie wiadomo, bo ma być ciepło) to spróbuję czegoś krótszego i łatwiejszego. Może wtedy wreszcie będę mógł zaliczyć jeden projekt do zakończonych.
P-86581
pekfos
» 2013-06-29 22:13:41
Myślałem właśnie o czymś takim, żeby napisać w ciągu kilku dni.
Jak to dalej za dużo, zaprojektuj coś, co wykonasz w dzień lub dwa. Gdy będziesz miał już coś, co ma ręce i nogi, zacznij dodawać nowe funkcjonalności i ulepszać stare. Najlepiej zacznij od dobrego projektu.

Nie wiem czemu cały czas piszesz (a może Pan pisze) o tej pracy. Przecież pisałem o tym, że mam niecałe 14 lat.
Praca jako programista, to coś, do czego dążysz (czy o tym wiesz, czy nie), jeśli poważnie myślisz o programowaniu. Na początku nie musisz o tym myśleć, ale warto wiedzieć, jaki ma się cel.
P-86582
Loodwin
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-29 22:19:39
Dzięki za bardzo dobry pomysł z tym mini projektem, do którego dodajemy wiele rzeczy. Myślę, że dzisiejsza noc będzie bardzo produktywna w tym kierunku :D . A z tą pracą to chciałbym w przyszłości zostać programistą i będę do tego dążył, lecz nie wiadomo jak się życie potoczy. To, że mam dopiero niecałe 14 lat to zaleta, bo mogę się jeszcze wiele nauczyć, lecz jest wada: mam rodziców, którzy nie pozwalają mi siedzieć bez końca na kompie i właśnie każą mi kończyć. :(
P-86583
ison
» 2013-06-29 22:19:55
Polecam Indie Game The Movie, ciekawy film o niezależnych twórcach gier indie, między innymi Fez i Super Meat Boy. Właśnie główną tematyką poruszaną jest motywacja ;)
P-86584
xevuel
» 2013-06-29 22:23:32
lecz jest wada: mam rodziców, którzy nie pozwalają mi siedzieć bez końca na kompie i właśnie każą mi kończyć. :(
Uważasz to za wadę? To raczej zaleta. A najlepsze pomysły często powstają przy kartce papieru, a nie odpalonym IDE ;)
P-86586
MrPoxipol
» 2013-06-30 10:34:54
Czasami trzeba odejść od komputera, odprężyć się i też przespać, bo to w czasie snu przychodzą najlepsze pomysły :)
P-86600
CodeMeister
» 2013-06-30 11:07:05
@up - to chyba nie u wszystkich działa :D
P-86601
Loodwin
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-30 20:20:18
@xevuel:
Nie o to mi chodziło, że uważam to za wadę taką mocno przeszkadzającą. Ale czasami, gdy mam jakieś ważne zajęcie lub akurat kodzę coś co przed chwilą przyszło mi do głowy.
@ison:
Dzięki za propozycję. Może w najbliższych dniach obejrzę.

A co do dzisiejszej nocy to przyszedł mi do głowy ciekawy pomysł. :D
P-86657
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2