Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wymagania na studia zwiazane z programowaniem/automatyką

Ostatnio zmodyfikowano 2017-03-10 21:16
Autor Wiadomość
jankowalski25
» 2017-03-09 15:11:46
czy bez tej umiejetnosci dowodzenia da sie byc (dobrym) programista lub zajmowac sie automatyką?
Ale bez jakiej umiejętności? Rozwiązywanie zadań "na dowodzenie" ze znanymi rozwiązaniami wymaga odszukania odpowiedniego schematu i zastosowania go w praktyce. W przypadku braku znanych rozwiązań jesteś "matematykiem amatorem", który próbuje zrobić coś, czego jeszcze nikt nie zrobił lub wymyśla własne rozwiązania do tego, co już zostało poprawnie zrobione.
Nie chce sie zalic, ale nie ukrywam, że jest to troche stresująca sytuacja.
Co jest stresujące? To, że świat roi się od nierozwiązanych zagadek? Wolałbyś, aby wszystko było deterministyczne i z góry określone od A do Z?
P-158761
latajacaryba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-03-09 21:58:58
@up
Nie, bardziej tym, że nie umiem ich rozwiązywać i nie wiem, czy będzie mi to na studiach potrzebne.
P-158776
hit
» 2017-03-10 08:09:18
Na studiach możesz się spotkać z takim zagadnieniem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_poprawno%C5%9Bci_algorytmu
http://wazniak.mimuw.edu.pl/index.php?title=WDP_Dowodzenie_poprawno%C5%9Bci_program%C3%B3w

Jeśli chodzi o ścisłą matematykę to pewnie zależy od prowadzących.
P-158787
jankowalski25
» 2017-03-10 09:14:19
nie umiem ich rozwiązywać
Kwestia praktyki. W zadaniach "na dowodzenie" najpierw próbujesz rozgryźć zadanie samodzielnie. Znasz kilka technik rozwiązywania takich zadań. Jeśli żadna nie pasuje, to próbujesz do skutku lub czytasz to, co wymyślił ktoś inny. Zapamiętujesz nowy schemat. Następnym razem jak trafisz na podobne zadanie, to od razu zauważysz, że na przykład wystarczy skorzystać z rozkładu liczb na czynniki pierwsze. Po przerobieniu iluś tam zadań spokojnie sobie poradzisz z podręcznikowymi przykładami. A co do szukania takich zadań:
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
czy będzie mi to na studiach potrzebne
Jeśli chodzi o przedmioty typowo matematyczne (analiza, algebra, statystyka, ...), to pewnie tak, ale można to spokojnie wyćwiczyć.
P-158789
latajacaryba
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-03-10 21:16:27
Dzięki za odpowiedzi, postaram się ćwiczyć, wydaje mi się, że temat można już zamknąć.
P-158819
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2