Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nauka Javy

Ostatnio zmodyfikowano 2019-10-29 21:18
Autor Wiadomość
marekmaro
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nauka Javy
» 2019-10-15 16:09:11
Cześć, chciałem się Was zapytać w jaki sposób warto się uczyć Javy? Znam w jakimś zakresie języki frontendowe, kiedyś w szkole uczyłem się podstaw pascala i c++. Obecnie uczę się korzystając z darmowych materiałów w sieci, ale widzę też dużo ofert płatnych kursów Javy np. https://kodilla.com/pl​/kurs-java i zastanawiam się czy są one warte swojej ceny. Macie może jakieś doświadczenie w tym temacie?
P-175374
DejaVu
» 2019-10-19 16:59:05
Zacznij robić projekty, a wówczas dowiesz się jakich technologii musisz się nauczyć. Jeżeli chcesz wejść na rynek to:
- poświęć dzień/dwa na przeglądanie ofert Javowych
- wypisz sobie technologie jakie napotkałeś i 'zliczaj' je (abyś wiedział, które są najpopularniejsze)
- potem poszukaj tutoriali na ten temat
- spróbuj zrealizować jakiś mniejszy projekt, wykorzystując daną technologię
P-175394
ciaczek
» 2019-10-28 13:22:37
A jakieś książki odnośnie Java polecacie?
P-175454
DejaVu
» 2019-10-29 21:18:39
Słyszałem opinie, że najlepiej zacząć naukę programowania od książek relatywnie cienkich (tj. ~300 stron), zamiast brać cegłę 600 stron plus. Powód: łatwiej zrozumieć, mniej omawiania wszystkich dostępnych funkcjonalności języka itp. Tak więc... polecałbym kupić jakąś jedną relatywnie tanią i niezbyt grubą książkę, która omawia język programowania. Jak Ciebie to wciągnie to kup kolejną podobnej grubości i kolejną to pewnie jakąś cegłę o dobrych opiniach. Jak zobaczysz, że 70% wiedzy się powtarza i tę powtarzającą część będziesz miał opanowaną to można uznać, że jesteś względnie gotów do tego, aby zacząć uczyć się algorytmiki i bibliotek.
P-175471
« 1 »
  Strona 1 z 1