Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zmiana kierunku nauki.

Ostatnio zmodyfikowano 2020-02-15 21:41
Autor Wiadomość
harassment_____
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zmiana kierunku nauki.
» 2020-02-14 16:07:35
Witam. Ćwiczę sobie cpp od jakiegoś czasu, ale chcialem już wyznaczyć sobie jakiś cel i zmienić język na jakiś inny. Myślałem o PHP, Java script lub c#. Tak właściwie nie wiem co chcę robić jeszcze. Myślałem o programowaniu na android lub jakieś aplikacje webowe. Co do cpp to raczej ogarnia. Podstawy. Wszystko do funkcji rekurencyjnych. Większość prostych zadań że spoja wykonam. Myślałem o zakupie jakiejś książki Head First. Co o Tym myślicie? Który język będzie najłatwiejszy w realizowaniu się zawodowo?
P-176235
DejaVu
» 2020-02-14 18:13:45
Twoim celem nie powinno być 'co jest lepsze zawodowo' tylko to co Ci się najbardziej podoba lub w jakim kierunku chcesz się rozwijać. C# jest ciekawym językiem programowania. PHP bym raczej odradzał. Javascript sam w sobie nie ma żadnej wartości.
P-176236
harassment_____
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2020-02-14 19:28:21
W C++ przyjemnie mi się pisze. Kwestia tego co chciałbym robić. Myślę że to aplikacje mobilne lub ew jakieś gry. Jednak wolałbym pracować sam niż w jakimś dużym devteam. Znam kogoś które robi aplikacje dla leasingow i zajmuje się ich utrzymaniem. Z tego co wiem robi to w Java script. Jakie korzyści niesie c#? Jak mniemam bardziej nadaje się do gier lub aplikacji działających w środowisku desktopowym a js to aplikacje web lub android. Mam rację?
P-176237
DejaVu
» 2020-02-15 21:30:32
Skoro chcesz robić gry to celuj w Unity 3D lub Unreal Engine. W innych językach tworzenie gier zajmie za dużo czasu i zamiast robić gry będziesz robił framework do jakiejś gry i rezultat będzie... mizerny w porównaniu do gotowych rozwiązań.

Generalnie musisz pogodzić się z myślą, że albo wybierasz kierunek, który Ciebie interesuje, albo wybierasz język, w którym chcesz coś tworzyć. C i C++ to takie języki programowania, że bierzesz dwa patyki i zaczynasz pocierać nimi aż uzyskasz ogień. Radocha będzie, ale ten sam cel można osiągnąć na wiele innych sposobów, które są łatwiejsze i dużo szybsze.
P-176241
pekfos
» 2020-02-15 21:41:06
Skoro chcesz robić gry to celuj w Unity 3D lub Unreal Engine. W innych językach tworzenie gier zajmie za dużo czasu i zamiast robić gry będziesz robił framework do jakiejś gry i rezultat będzie... mizerny w porównaniu do gotowych rozwiązań.
Zabrzmiało jakby Unity i Unreal to były języki programowania.. W Unity pisze się w C#, a w Unrealu w C++.
P-176242
« 1 »
  Strona 1 z 1