Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Java] Problem z JDK

Ostatnio zmodyfikowano 2011-11-22 20:12
Autor Wiadomość
Savi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Java] Problem z JDK
» 2011-11-21 19:56:43
Cześć.
 Od jakiegoś czasu piszę małe aplikacje w Java, ale mam taki problem, otóż wszystko ładnie, zainstalowałem JDK, dodałem do tych w właściwościach komputera, a gdy w CMD piszę javac, wyskakuje to samo, co wyskakiwało przed instalacją jdk. postępowałem według poradnika w kursie, i nic. A gdy wpisuję javac nazwaplikukropkajava.java ( czy jak to sie pisalo ) to wyskakuje takie coś:

 C:\Users\user>javac start.javaNazwa 'javac' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnetrzne lub zewnetrzne,program wykonywalny lub plik wsadowy.
 ...czyli to, co zawsze po wpisaniu javac. HELP ME, chcę zacząć naukę programowania w Java, gdyż C++ nie wychodzi.
EDIT: Czy bez JDK też można pisać w javie normalnie?
P-44464
DejaVu
» 2011-11-21 20:00:26
Po prostu nie masz dodanej zmiennej środowiskowej do katalogu w którym masz zainstalowaną Javę (o ile ją masz). W związku z tym system nie może odnaleźć kompilatora, a więc nie możesz tym samym skompilować programu.

Tak swoją drogą... ciekawe ile osób będzie w stanie tu cokolwiek powiedzieć na temat Javy :P
P-44465
Savi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-21 20:02:43
Czy można prosić o jakieś SZCZEGÓŁY? JDK dodałem po zainstalowaniu tam, dzie trzeba było przecież :/ Proszę o pomoc!!
PS: Myślę, że niedużo ludzi wypowie się tu o Java, gdyż C++ jest taki bardziej popularny wśród osób, które zaczynają ( mi się tak wydaje w każdym razie xd ).
P-44467
DejaVu
» 2011-11-21 20:04:16
Próbowałeś użyć google? Jestem pewien, że takie problemy były milion razy poruszane przez innych początkujących. Co więcej na pewno istnieje jakiś kurs/artykuł/poradnik jak rozwiązać Twój problem.
P-44469
m4tx
» 2011-11-21 20:14:53
EDIT: Czy bez JDK też można pisać w javie normalnie?
JDK = Java Developement Kit, czyli zestaw narzędzi dla programistów. Zawiera m.in. kompilator, więc nie napiszesz nic bez tego. A z tego co mi wiadomo JDK powinno automatycznie dodać się do zmiennej PATH, a czemu się nie dodało to nie wiem... Spróbuj więc samemu, no i... Używaj Google czasami...

Tak swoją drogą... ciekawe ile osób będzie w stanie tu cokolwiek powiedzieć na temat Javy :P
Na przykład ja :D
P-44471
Savi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-11-21 20:23:25
Robiłem właśnie ręcznie, i nic!! Mój komputer > Właściwości > Zaawansowane ustawienia systemu > Zmienne środowiskowe > Path : C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;%SYSTEMROOT%\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files\Windows Live\Shared;C:\Program Files\Common Files\Ulead Systems\MPEG;C:\Program Files\QuickTime\QTSystem\; C:\Program Files\Java\jdk1.7.0_01\bin To jest po dodaniu JDK
//Edit: Naprawione, to przez spację przed linijką do JDK ;D Dzięki za to, że pomogliście ( jakkolwiek :D ). Wiem, że na ty dziale mogę polegać w razie kłopotów :D
//Edit2: Gdy w cmd wpisuję start.java ( tak się mój plik nazywa ) to nie wykonuje się program :/ Wpisuję javac start.java i nic, coś tam wyskakuje, lecz nie mój program. Podać dokładną lokalizację pliku start.java?
P-44473
DejaVu
» 2011-11-21 20:28:51
Weź jakiś prosty kurs Javy, poczytaj jak się kompiluje i uruchamia programy... tam na pewno jest to napisane :)
P-44474
m4tx
» 2011-11-22 06:29:33
Za pomocą javac kompilujesz program... Uruchamiasz go tak:
java start.class
 (po skompilowaniu)...
P-44497
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona