Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Assembler [NASM]] Zmienianie tytułu okna DOS

Ostatnio zmodyfikowano 2012-01-23 12:42
Autor Wiadomość
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Assembler [NASM]] Zmienianie tytułu okna DOS
» 2012-01-21 20:30:59
Moze ktos z was wie jak sie zmienia tytuł?

EDIT: Chodzi o efekt np w c++ z funkcji winapi: set_console_title(...)
P-49046
DejaVu
» 2012-01-22 23:13:43
Wywołujesz funkcję Windowsową w asmie - ale generalnie rzecz biorąc w dzisiejszych czasach pisanie w asemblerze całkowicie mija się z celem.
P-49167
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-23 12:04:30
Dzieki DejaVu :) Wiem ze asm nie jest dobrym rozwiązaniem do programowania lecz nie chodzi mi o samą nauke :). Robie program tłumaczący moje komendy na komendy asm'a i automatycznie włancza make.bat (wczesniej stworzony przez moj program) który zawiera komenda NASM'a na kompilacje. Mam jedno pytanko (głównie dla tych doświadczonych):
Czytałem za np C tłumaczy swoj kod na kod asm'a a pozniej kompiluje. Czy to co ja robie jakims cudem mozna nazwac jezykiem programowania? Wiem ze to smieszne ze sie pytam o takie coś ale nie jestem jeszcze w tym obeznany. Prosze o życzliwe odpowiedzi :)
P-49187
pekfos
» 2012-01-23 12:14:56
Jak możesz tak napisać program to właściwie jest to język programowania. Język o małych możliwościach ale jednak język programowania :)
P-49188
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-01-23 12:42:03
Heh nie wiedziałem ze to takie łatwe (troche sie poźniej przelicze :D). Heh jakby ktoś chciał to podam jak wygląda kod w tym "bardzo rozwinietym i superowym języku programowania":
program dos
beg
function write hello
function get how
function exit

dword hello "Hello WORLD!!!"
atv how 5
{ (komentarz) atv = all type variable, over zakancza tłumaczenie kodu
over
Dzieki!!!
P-49190
« 1 »
  Strona 1 z 1