Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Wyświetlanie pierwiastka za pomocą graficznego symbolu w konsoli (np. √x)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-10-18 00:54
Autor Wiadomość
darogeta
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Wyświetlanie pierwiastka za pomocą graficznego symbolu w konsoli (np. √x)
» 2012-10-17 03:05:12
Chodzi mi o to czy można pod konsolą uzyskac  np wzór zapisany symbolicznie np   (-b+√∆)/2a    
Wiem że w tablicy ASCII wystepuje znak pierwiastka i inne znaki specjalne  chciałbym przedstawic wynik liczenia pierwisatków funkcji kwadratowej przed podaniem dokładnej wartosci liczbowej w postaci wzoru symbolicznego i czy niezbędne będzie skorzystanie z bibliotek graficznych czy da się z tym uporac w trybie konsolowym np za pomoca printf czy strumienia cout i wykorzystując typ char czy string.


P-66964
DejaVu
» 2012-10-17 04:15:35
Wypisz sobie pętlą wszystkie kody ASCII i sprawdź czy istnieje symbol pierwiastka. Jeżeli nie istnieje, no to raczej tego typu zabawy bym sobie odpuścił w konsoli (choć nie twierdzę, że się nie da).

/edit:
http://www.asciitable.com/

ale...
C/C++
#include <cstdio>

int main()
{
    for( int i = 32; i < 255; ++i )
         printf( "%c", i );
   
    return 0;
}
Standardowe wyjście programu:
!"#$%&'()*+,-./0123456789:;<=>?@ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[\]^_`abcdefghijklmno
pqrstuvwxyz{|}~⌂ÇüéâäůćçłëŐőîŹÄĆÉĹĺôöĽľŚśÖÜŤťŁ×čáíóúĄąŽžĘ꬟Ⱥ«»░▒▓│┤ÁÂĚŞ╣║╗╝Żż┐
└┴┬├─┼Ăă╚╔╩╦╠═╬¤đĐĎËďŇÍÎě┘┌█▄ŢŮ▀ÓßÔŃńňŠšŔÚŕŰýÝţ´­˝˛ˇ˘§÷¸°¨˙űŘř■

Reasumując: w polskim kodowaniu nie uświadczysz symbolu pierwiastka (chyba, że pomęczysz się z przestawianiem kodowania konsoli na Unicode, ale to raczej jest upierdliwe pod Windowsem).
P-66965
DejaVu
» 2012-10-17 04:34:05
P-66966
darogeta
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-18 00:54:52
Dzięki za odpowiedż więc jednak wyświetlic można zmylilo mnie właśnie to że w tablicy Ascii ten znak pierwiastka pod kodem 251 wystepuje a jednak standardowo pod C++ nie można go uzyskac:) Tak mi się też wydawało i racja bo sam sposób wyswietlenia go wymaga skorzystania z windows.h i wymaga to sporej wiedzy żeby nasze znaki i niektóre symbole uzyskac ale dobrze wiedziec że jest to w trybie konsoli wykonalne :) Swoją drogą artykuły o Unicode pod konsolą mogą się kiedys przydac THX
P-67010
« 1 »
  Strona 1 z 1