Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Bazy danych] Uprawnienia w dostępie do wybranej funkcjonalności.

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-22 00:12
Autor Wiadomość
DejaVu
» 2013-01-21 21:43:37
Wydaje mi się, że trudno będzie wymyślić 'mądre' rozwiązanie. Teoretycznie najlepsze rozwiązanie to:
1) tabela użytkowników
2) tabela roli
3) tabela roli przypisanych do użytkowników
4) tabela paneli (czy tam funkcjonalności)
5) tabela roli paneli (czyli jaka rola daje dostęp do danego panelu)
Potem robisz selecta wyciągającego informacje jakie role ma użytkownik oraz do czego można się dostać za pomocą posiadanych roli. Niemniej jednak ten scenariusz wymaga 'sporego' klepania mechanizmów zarządzających, a i tak znajdziesz jakiś scenariusz dla którego 'ten system' nie będzie 'wystarczający' (choć daje bardzo duże możliwości). Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie 'czy faktycznie potrzebujesz tak dużej swobody'. Swoboda generuje komplikacje, komplikacje generują złożoność problemu, złożoność problemu wpływa na czas wytworzenia, czas wytworzenia wpływa na zauważalne efekty, a te z kolei chcemy mieć natychmiast :P
P-74626
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-22 00:12:10
Właśnie często się łapię na tym, że funkcjonalności, które powinny być wbudowane staram się pisać w sposób maksymalnie elastyczny - często właśnie bez potrzeby.

Mam na zajęcia napisać prosty CMS. Zdałem sobie teraz sprawę z tego, że właściwie to co jest w menu w panelu admina nie powinno być konfigurowalne bo nie ma takiej potrzeby, więc ilość paneli można uznać za stałą (poza procesem tworzenia). W innym wypadku zacząłby mi wychodzić CMS do robienia CMS albo co najmniej framework :P

więc:
[imię][panel1][panel2]...[panelN]

Dziękuję wszystkim udzielającym się za pomoc :)
P-74640
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2